24.09.2013

MP i PP W SUPERENDURO W MYSIADLE

24.09.2013
 

W niedzielę, na torze w Mysiadle, Jarper X Racing Team (organizator MP i PP Super Enduro) stworzył rewelacyjne, sportowe widowisko. Mimo, iż zabrakło czołowych zawodników (Szymkowskiego i Kurowskiego) na szybkim, wymagającym doskonałej techniki jazdy torze, gęsto najeżonym hopkami, betonowymi kręgami, górkami z opon i pniami zakopanymi w błocie, nie można było narzekać na brak emocji, skoków adrenaliny i zaciętej rywalizacji sportowej.
 

Dodatkową atrakcją zafundowaną przez organizatorów zawodnikom, a stanowiącą nie lada frajdę licznie zgromadzonej publiczności i fotoreporterom był rów z kamienistym dnem, wypełniony po brzegi wodą.
 

Zaciekła rywalizacja toczyła się w klasie Open. Świetną jazdę pokazał Paweł Kaim, jak zawsze solidnie zaprezentowali się bracia Zych, dzielnie dotrzymywał im tempa Wojciech Kozłowski, który w ferworze walki niestety w drugim wyścigu wykonał efektowną glebę i nie wystartował w finale.
 

Najbardziej widowiskowe były wyścigi klasy Junior, gdzie Adam Tomiczek zdeklasował swoich rywali w obu biegach i został okrzyknięty „rewelacją MP”. Brawami za dzielność i wolę walki została powitana na mecie Natalia Śniada startująca na niewielkim trialowym motocyklu z maleńkimi kółkami.
 

Zawodnicy wielokrotnie podkreślali doskonałą organizację zawodów i przygotowanie toru ze szczególnymi podziękowaniami dla koordynatora zawodów Mirka Pleskota ( cały dzień biegał z łopatą likwidując niebezpieczne dziury w podłożu), Andrzeja Pleskota, który był wszędzie i dopinał wszystko na ostatni guzik, Pawła Szymańskiego (dzielnie jeżdżącego koparką) i niezmordowanego komentatora Mariana Dąbrowskiego, który sypiąc dowcipami angażował publiczność do dopingowania zawodników.
 

Dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta Lesznowola nie zabrakło imprez towarzyszących w tym występów zespołów muzycznych, Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Tęcza”, pokazów szkółki kick-boxingu, bardzo dobrej gastronomi. Uhonorowana za zaangażowanie i wspieranie sportu motocyklowego wójt gminy Maria Jolanta Batycka-Wąsik „ wyniesiona na motocykl” złożyła gratulacje i podziękowania dla zawodników i organizatorów tej fantastycznej imprezy.
 

Mistrzem Polski Superenduro w klasie Open został Paweł Szymkowski (CKM Cieszyn), a w klasie Junior Adam Tomiczek (ŁKM Łódź).
 

źródło: x-cross

Szczegółowe wyniki: http://archiwum.motoresults.pl/?idzawody=1569&g=10&lang=pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności