15.03.2015

NARODOWY STAJE SIĘ ŻUŻLOWY

15.03.2015
 

Kibice przybywający na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland 18 kwietnia obejrzą po raz pierwszy w historii zawody żużlowe na Stadionie Narodowym. Obiekt i jego otoczenie są już przystosowywane do turnieju, który będzie pierwszą rundą tegorocznych oficjalnych Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu.
 

Moc atrakcji czekać będzie na fanów w Strefie Kibica. Na zawody w pierwszej kolejności warto wybrać się korzystając z komunikacji miejskiej. Organizatorzy rekomendują dużo wcześniejsze przybycie, aby uniknąć problemów z korkami i sprawnie wejść na stadion. Chwilę po godz. 18.00 odbędzie się ceremonia pożegnania Tomasza Golloba z cyklem Grand Prix. PZM zaprasza wszystkich kibiców do wzięcia w niej udziału i przybycia na stadion o godz. 18.00. Turniej obejrzy blisko 53 tys. widzów.

Harmonogram

17.04.2015 - dzień treningu przed LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland:

 • 14.00 losowanie numerów startowych w parku maszyn
 • 15.00 początek treningu
 •  trening odbędzie się z udziałem kibiców w sektorze D12, wejście bramą nr 2 (jako bilet służyć będzie program zawodów w cenie 15 zł)
 • program będzie można kupić w dniu treningu na stoisku z pamiątkami przy bramie nr 2 od godz. 10.00 oraz na promenadzie wewnętrznej stadionu obok wejścia K2. Program w dniu zawodów będzie można kupić na każdym stoisku z gadżetami  
 • w 84-stronicowym programie znajdą się m.in. wywiady z Tomaszem Gollobem, Jarosławem Hampelem, Maciejem Janowskim, Gregiem Hancockiem i Krzysztofem Kasprzakiem
   

18.04.2015 - dzień zawodów LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland:

 • 10.00 otwarcie stoisk z gadżetami w okolicach bram wejściowych nr 2 i 11, foyer Biznes Klubu, foyer Galerii, 4 stoiska na promenadzie wewnętrznej stadionu, 4 stoiska na promenadzie zewnętrznej stadionu (wyłącznie gadżety związane z cyklem SGP i zawodami w Warszawie)
 • 12.00 otwarcie Strefy Kibica na Błoniach Stadionu Narodowego
 • 16.00 otwarcie bram Stadionu Narodowego
 • 17.15 -17.30 sesja autografów w Strefie Kibica
 • po 18.00 pożegnanie Tomasza Golloba z cyklem SGP
 • 18.48 prezentacja zawodników na płycie wewnątrz toru
 • 19.04 start do pierwszego wyścigu zawodów
   

Po zakończonych zawodach odbędzie się pokaz fajerwerków na plaży od strony Wybrzeża Szczecińskiego. Najpiękniejszy widok na iluminację świetlną organizatorzy zapowiadają z mostu Poniatowskiego.

Punkty gastronomiczne na Stadionie Narodowym będą do dyspozycji kibiców zarówno na promenadzie zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Organizatorzy odradzają przyjazd samochodem na zawody ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych.

Strefa Kibica
Zaleca się przybycie na Stadion Narodowy komunikacją miejską. Szczegółowe informacje dotyczące jej funkcjonowania, a także rozlokowanie parkingów dla autobusów i samochodów na terenie miasta Warszawy, przedstawione zostaną w ciągu dwóch tygodni na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.sgpnarodowy.pl.

Strefa Kibica LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zostanie uruchomiona 18 kwietnia o godzinie 12.00 na Błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Organizatorzy zapraszają kibiców do wspólnej zabawy na powierzchni ponad 15 tys. metrów kw., gdzie będzie można m.in. obejrzeć zawody na dużym telebimie (15 metrów kw.). W ramach atrakcji przewidziano różne aktywacje, które zostaną przeprowadzone przez Kompanię Piwowarską, a także partnerów i sponsorów turnieju (m.in. plac zabaw dla dzieci oraz żużlowy LOTTO Team). Szczegóły wkrótce.

Informacje dotyczące komunikacji miejskiej, a także innych spraw związanych z organizacją zawodów przedstawione zostaną w ciągu dwóch tygodni w specjalnym informatorze dla kibiców (do pobrania na www.sgpnarodowy.pl).


Zachęcamy Państwa do korzystania z krótkiego filmu LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland

https://www.youtube.com/embed/ETcsFjWnV4gIstnieje możliwość przesłania filmu w pliku źródłowym w formatach Quick Time (506 MB) oraz mp4 (68 MB).

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności