16.01.2014

NOWOŚĆ NA POLSKIEJ SCENIE OFF-ROAD

16.01.2014
 

Organizatorzy znanego rajdu Poland Trophy szykują w tym sezonie ciekawą niespodziankę. Oprócz pełnego cyklu Poland Trophy Dragon Winch Extreme oraz Poland Trophy Quad w 2014 roku pojawi się zupełnie nowy rajd, o nie spotykanej do tej pory formule.
 

Przeprawowe Mistrzostwa H6 będą połączeniem formy 6 godzinnego maratonu z przeprawowymi odcinkami specjalnymi w stylu Poland Trophy. Zawody będą rozgrywane na kilkukilometrowej, w pełni wytaśmowanej pętli. Na trasie zostaną wytyczone odcinki specjalne o przeprawowym charakterze.
 

Wyścig będzie składać się z dwóch części trwających po trzy godziny. Zwycięzcą zostanie załoga, która w łącznym czasie 6 godzin pokona, jak najwięcej odcinków specjalnych.  Liczone są tylko oesy z ukończonych okrążeń. Każde zaliczone okrążenie będzie udokumentowane pieczątką w Karcie Drogowej załogi.
 

Trzy klasy samochodowe
 

Rywalizacja będzie toczyć się w trzech klasach. W Challenge mogą startować tylko samochody z seryjnym nadwoziem i jedną wyciągarką elektryczną. Wyższa klasa – Advance – przeznaczona jest dla samochodów z wyciągarkami elektrycznymi i dowolnym nadwoziem. W najcięższej kategorii No Limit nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o przeróbki. Wymogiem jest posiadanie wyciągarki mechanicznej. Wymagania techniczne we wszystkich klasach są identyczne jak w rajdzie Poland Trophy.
 

Osobne oesy dla Challenge
 

Dla klasy Challenge będą przygotowane osobne odcinki specjalne. Klasy Advance i No Limit będą rywalizować na tych samych oesach. Trasy będą techniczne ale średnio trudne. Mogą pojawić się na nich niemal wszystkie elementy jazdy przeprawowej – podjazdy, zjazdy, rowy, bagna, brody. Nie będzie tylko stromych, wymagających asekuracji trawersów.
 

Start do zawodów będzie miał formę startu równoległego. Wszystkie załogi z danej klasy wyruszą na trasę równocześnie. W trakcie całego rajdu będzie można naprawiać swoje pojazdy, ale tylko w wyznaczonej strefie serwisowej.
 

- Przeprawowe Mistrzostwa H6 to zupełnie nowy projekt i nowe wyzwanie. Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na potrzeby zawodników, którzy ciągle domagają się nowych rajdów. Równocześnie chcemy stworzyć imprezę o bardzo prostym charakterze i stosunkowo tanią. PMH6 to tylko jeden dzień rywalizacji, brak dojazdówek i odcinki specjalne o średnim stopniu trudności. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się przyciągnąć nowych fanów rajdów przeprawowych – mówi Maciej Rachtan z firmy Euroforum, która organizuje PMH6, a także rajdy Poland Trophy.
 

Pierwszy rajd z nowej serii odbędzie się 22 marca na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Więcej informacji już wkrótce na stronie www.pth6.pl
 

 fot. Jacek Palucha

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności