12.11.2013

OFF-ROADOWY SUKCES REPORTERKI TVN TURBO

12.11.2013
 

Startująca w barwach TVN Turbo Dagmara Kowalczyk stanęła na podium jednego z najtrudniejszych rajdów off-road’owych w Polsce. Zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Poland Trophy Dragon Winch Extreme 2013.
 

To seria trzech terenowych przepraw, w której zawodnicy walczą o punkty w zakrywającej samochody po dach wodzie, grząskim błocie, na stromych trawersach i praktycznie pionowych podjazdach. Sport zarezerwowany głównie dla mężczyzn.
 

Dagmara Kowalczyk: Jeszcze kilkanaście miesięcy temu rajdy terenowe śledziłam stojąc przy odcinkach specjalnych. Ale jak mówią w off-roadzie – „błoto wciąga”. I rzeczywiście – mnie wciągnęło po samą szyję. Cały sezon był niesamowitą przygodą. Z moim pilotem Wojtkiem Głowackim, jeździliśmy przez całą noc przy 20-sto stopniowym mrozie, zanurzaliśmy się w lodowatej wodzie, wdrapywaliśmy się w miejsca, gdzie wydawało się – nie ma najmniejszych szans przejść nawet na piechotę. Czasami naprawdę cierpła skóra. Ale pasja jest zdecydowanie silniejsza, więc – nie pytajcie, co kobietę tak ciągnie do błota.
 

Dagmara Kowalczyk jest jedyną kobietą – kierowcą, która wystartowała w całej serii Poland Trophy Dragon Winch Extreme. Na gorącym fotelu pilotował ją doświadczony zawodnik Wojciech Głowacki. Startowali zmodyfikowanym Jeepem Wranglem z silnikiem Daihatsu Rocky i podwoziem Nissana Patrola. Samochód był wyposażony w wyciągarki Dragon Winch i amortyzatory Profender.
 

Pierwsza edycja rajdu Poland Trophy odbyła się w 2007 roku. Seria składa się z trzech rund, organizowanych w różnych miejscach Polski. Zawodnicy pokonują terenowe odcinki specjalne w dzień i w nocy, startując w trzech samochodowych klasach – No Limit, Adventure i Challenge (decyduje rodzaj i ilość posiadanych wyciągarek). Trasy OS-ów przebiegają przez lasy, rzeki, góry, bagna, kamieniołomy i poligony. Auta wykorzystywane w tak trudnym terenie są mocno zmodyfikowane pod kątem masy, mocy i zawieszenia. To jak do tej pory największy sukces dziennikarki, który zaliczyła swój pierwszy, pełny sezon rajdowy.
 

Partnerami zespołu w sezonie 2013 są: Dragon Winch, Elpigaz, Bush Taxi i Profender. Patronem medialnym jest TVN Turbo.
 

Fot. Kuba Kozal i Tomasz Bartkowiak, www.pozadrogami.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności