15.10.2014

PIERWSZE ZAWODY MOTOCROSSOWE W MYSIADLE

15.10.2014
 

W ubiegłą niedzielę, 12 października w Mysiadle, na pograniczu Warszawy i Piaseczna odbyły się pierwsze zawody motocrossowe o Puchar Wójta Lesznowoli! Organizatorem zawodów był Jarper X Racing Team przy współpracy z KM Quercus oraz Cross Team Stare Babice. Na nowo wybudowanym torze , gdzie odbyły się zawody , stanęło na starcie ponad 60 zawodników!
 

Przygotowanie toru oraz  cała organizacja zawodów stały na bardzo wysokim poziomie, co pozwoliło zawodnikom na pokazanie swoich niesamowitych umiejętności jazdy w terenie.
 

Kibice, którzy postanowili spędzić niedzielę na torze w Mysiadle, mieli wspaniałą okazję zobaczyć, jak bardzo emocjonującą, a jednocześnie wymagającą dyscypliną sportu jest motocross.
 

Zawody rozpoczęły się od godziny 10-tej obowiązkowymi treningami, natomiast od 12.00 zaczęło się już prawdziwe ściganie. W każdej z klas odbywały się po dwa 15-minutowe wyścigi, które zadecydowały o końcowym wyniku. Jako pierwsza startowała klasa Młodzik, w której bezapelacyjnie najlepszy okazał się Konrad Dąbrowski (A.K. polski), syn Marka Dąbrowskiego - wielokrotnego uczestnika rajdu Dakar. Przez całe zawody Marek Dąbrowski w duecie z Jackiem Czachorem dopingowali swoich synów. Jacek Czachor zachęcał organizatorów aby stworzyć całosezonowe cykliczne zawody MX, które odbywałyby sie m.in. na torze w Mysiadle.
 

W kolejnym biegu startowali najmocniejsi zawodnicy z licencjonowanej klasy A, w której emocjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli Wojtek Kozłowski (X Racing Team) i Marcin Kurowski (Pruszkowski Klub Motocyklowy). W pierwszym biegu górą był Marcin Kurowski, a reprezentant gospodarzy "Gadżet" był drugi. W drugim biegu kolejność na mecie była odwrotna, a minimalna różnica czasu zadecydowała o wygranej Wojtka Kozłowskiego. Na trzecim stopniu podium, zameldował się także reprezentant Jarper X Racing Team - Robert Kaniewski.
 

W klasie Junior, po zaciętej rywalizacji, jako pierwszy na mecie stawił się utalentowany Erwin Barszczewski z Cross Team Stare Babice.
 

Pierwsze miejsce w klasie C przypadło zawodnikowi z RTM Radom Oskarowi Pyszczek.
 

Zwycięstwo w klasie B zanotował Patryk Wiśniewski.
 

W rywalizacji brali także udział amatorzy, którzy w specjalnej klasie Hobby toczyli pasjonujące boje.
 

Natomiast wisienką na torcie były wyścigi kobiet, które wygrała Blanka Kalisz.
 

Zawody w Mysiadle były zauważone i wspierane przez lokalne władze, obecni byli m.in. Pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik - Wójt Gminy Lesznowola, Pan Jan Dąbek - Starosta Piaseczna, Józef Zalewski - Burmistrz Piaseczna. Zawodników dopingował również Wicepremier Janusz Piechociński, który jak widać zainteresowany jest rozwojem motor sportu w Polsce.
 

Pierwsze zawody w Mysiadle na pewno przejdą do historii nie tylko ze względu na wysoki poziom sportowy ale również doskonałą organizację oraz liczne wsparcie kibiców, którzy miejmy nadzieję, upodobali sobie Mysiadło jako stały punkt imprez off-roadowych w rejonie Mazowsza.
 

Wyniki z zawodów: http://wyniki.motoresults.pl/?t=Motocross&kkk=city&mias=Mysiad%B3o&lang=pl
 

fot. http://dfotosport.com 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności