19.03.2018

PODSUMOWANIE I RUNDY PRZEPRAWOWYCH MISTRZOSTW PEDDERS H6 W NIEGOWONICACH

10 marca 2018 roku w Kamieniołomach Niegowonice/Wysoka w  gminie Łazy  pojawiła się, jak co roku, czołówka polskiej przeprawy, żeby skonfrontować w terenie swoje off roadowe umiejętności po zimowej przerwie. Na bazie od godziny 7.00 rano sukcesywnie pojawiały się załogi z Podkarpacia, Małopolski, Śląska, woj. Świętokrzyskiego, Łódzkiego oraz Dolnośląskiego, praktycznie można było spotkać zawodników i kibiców z całej Polski.

 

 

Atmosfera mega pozytywna! Po tak długiej przerwie przyszedł czas otworzyć sezon przeprawowy, spotkać się ze znajomymi i oczywiście zmierzyć się z trasą, która została w tym roku rozdzielona na trzy osobne pętle i tu NOL /ADV / CHL ścigali się na specjalnie dedykowanych dla siebie pętlach.

 

Trasa klasy NOL to czysta techniczna „przeprawówka”, czyli masę zjazdów, podjazdów, dziur, dołów naszpikowanych głazami i różnymi przeszkodami poprzeplatanymi zamarzniętymi oczkami wodnymi, które w miarę jeżdżenia zawodników pękały i robiły się ciężkimi do przejechania przeszkodami z krą lodową włacznie! 

 

Trasa dla klasy CHL usytułowana była w kamieniołomie Wysoka i tu zawodnicy dostali do przejechania masę zjazdów, podjazdów przepraw błotnych ( niektóre pokryte lodem pękały i powodowały, że zawodnicy walczyli na maxa o wydostanie się z tych niespodzianek ). Walka była tak zacięta, że kilka pojazdów niestety uległo defektom, które wyeliminowały ich z dalszej rywalizacji. To był prawdziwy Challenge na przetrwanie!

 

Natomiast trasa klasy ADV rozmieszczona była na Kamieniołomie Niegowonice i tu zawodnicy mogli się zmierzyć z podjazdami i zjazdami o takim nachyleniu, że wielki „szacun” za kunszt jazdy w takim terenie. Nie dość, że było stromo, to jeszcze podłoże zaserwowało kamienie, które cały czas osypywały się, co dodawało jeszcze więcej uroku rywalizacji w tej klasie.

Zawodnicy walczyli w dwóch etapach 3 godzinnych, czyli 6 godzin czystej jazdy w terenie, w formule full contact.

 

Bardzo widowiskowa formuła imprezy spowodowała, że zawody zgromadziły masę kibiców, co dodało jeszcze więcej uroku Przeprawowym Mistrzostwom PEDDERS H6.

 

W klasie NOL trzy pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z podkarpacia: I miejsce Mariusz Szyszka/Jacek Krzywonos, II miejsce Waldemar Cesarz/Krzysztof Szalacha, III miejsce Dariusz Dorotiak/Maciej Musz. W klasie ADV : I miejsce Dawid Chochół/Artur Jadowski , II miejsce Łukasz Gębala/Tomasz Szarzec, III miejsce Piotr Szerszeń/Grzegorz Krawczyk. Klasa CHL została zdominowana przez ekipy z Beskidu: I miejsce Robert Janasik /Grzegorz Węglarz , II miejsce Szymon Salomon/Marek Hałasek, III miejsce Rafał Noszka/Mariusz Kiszło.

Wygrane załogi otrzymały nagrody ufundowane przez nowego partnera tytularnego Markę PEDDERS producenta i dystrybutora zawierzeń do pojazdów 4x4 .

Organizatorzy dziękują za wspaniałą atmosferę i piękną dawkę off-roadu przeprawowego i zapraszają już na II rundę do Brzegu, która odbędzie się 6-7 lica 2018 w woj. opolskim.

 

A już w 13-14 kwietnia Poland Trophy Ledtrends Extreme na Podkarpaciu.

 

fot. Sławek Smoleń

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności