24.10.2015

POKIERESZOWANY RAPTOR LOTTO TEAM NA MECIE PUCHARU ŚWIATA

24.10.2015
 

Portugalczycy nie przygotowali się na przyjazd takiego samochodu jak nasz – mówił na mecie Baja Portalegre Jarek Kazberuk, który wraz z Albertem Gryszczukiem wywalczył siódme miejsce w klasie T2. Dzięki temu rezultatowi zespół Szkoły Mistrzów Lotto zakończył sezon Pucharu Świata FIA na doskonałym, piątym miejscu w klasyfikacji samochodów seryjnych.
 

Jedyna polska załoga w Rajdzie Portugalii przeszła trudną próbę podczas sobotnich odcinków specjalnych, liczących odpowiednio 150 i 200 km. - Bardzo ciężko rywalizuje się tu tym samochodem. W kilku miejscach musieliśmy robić nawroty, boRaptor nie mieścił się na mostkach. Przez to mamy zupełnie podrapane i powgniatane oba boki. Z tym samym problemem musieliśmy sobie radzić w tunelu pod starą koleją. Ledwie tamtędy przejechaliśmy – relacjonował Kazberuk.
 

Nauczyciel ze Szkoły Mistrzów Lotto, pod nieobecność swojego ucznia, Robina Szustkowskiego, przemierzał portugalskie trasy ze swoim dakarowym partnerem z 2007 roku, Albertem Gryszczukiem. Odcinki, które mieli jednak do pokonania w niczym nie przypominały tych pustynnych. – W wielu miejscach trasa przypominała bardziej Camel Trophy niż rajd cross-country.  Było grząsko, ślisko i jeździliśmy po szlamie, powstałym po obfitych opadach deszczu – opisywał kierowca.
 

- Ten rajd dał nam trochę „po kościach” i jesteśmy zmęczeni, ale też usatysfakcjonowani, bo z dobrym wynikiem zameldowaliśmy się na mecie – dodał Albert Gryszczuk.
 

Jarek Kazberuk bardzo pozytywnie ocenił cały sezon Pucharu Świata FIA, który Lotto Team zakończył na bardzo dobrym, piątym miejscu. - Naszą głównym celem było dopracować i udoskonalić auto. Raptor okazał się zwierzęciem bardziej pustynnym i zdecydowanie lepiej sprawdzał się na pisaku. Trudno było nam walczyć o podium, bo zrezygnowaliśmy ze startu w trzech eliminacjach. W tej sytuacji piąte miejsce jest bardzo dobrym wynikiem i daje ogromną satysfakcję – podsumował.
 

Klasyfikacja T2 Baja Portalegre
1.Edgar Condenso (PRT) 6:19.01
2. Cesar Sequeira (PRT) + 6.51
3. Alexandre Franco (PRT) + 12.55

7. Jarek Kazberuk/Artur Gryszczuk (POL) + 1:22.21
 

Końcowa klasyfikacja Pucharu Świata FIA T2
1. Denis Bierezowskij (KAZ) 209 pkt
2. Emil Khneisser (LBN) 153
3. Szejk Hamad Al-Thani (QAT) 124

5. Jarek Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) 72

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności