21.10.2016

POLACY NA STARCIE SUPERMOTO OF NATIONS 2016!

21.10.2016
 

Wojciech Mańczak, Paweł Leśków i Jędrzej Żuralski zmierzą się w ten weekend z najlepszymi zawodnikami supermoto w dorocznych, międzynarodowych zawodach Supermoto of Nations.
 

Polska reprezentacja zawodników supermoto dotarła już do hiszpańskiej miejscowości Alcarras, gdzie w nadchodzący weekend, 22-23 października weźmie udział w zawodach Supermoto of Nations 2016. Motocykli w biało-czerwonych barwach dosiądą Wojciech Mańczak (TM), Jędrzej Żuralski (Husqvarna) oraz Paweł Leśków (Husqvarna), a za sprawy organizacyjne odpowiadać będzie Jacek Molik.
 

Jędrzej i Wojtek toczyli w tym roku ze sobą zacięty bój w Mistrzostwach Polski Supermoto w klasie S2. Ostatecznie obaj zakończyli sezon z taką samą liczbą punktów, zajmując odpowiednio drugie oraz trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Paweł natomiast to dwukrotny Mistrz Polski w tej dyscyplinie sportu i bardzo doświadczony zawodnik. Jednak w tym roku zawiesił swój udział w krajowych rozgrywkach.
 

Dla Pawła, „Mańka” i „Żurala” to już drugi start w wyścigach Supermoto Narodów. Przed rokiem ci sami zawodnicy reprezentowali nasz kraj podczas SMoN 2015 we włoskim Jesolo. Wówczas Team Poland musiał wywalczyć sobie miejsce w grupie najlepszych szesnastu drużyn świata, co uczynił z nawiązką, kończąc zawody na 15. pozycji.
 

„Przyjechaliśmy do Hiszpanii z optymistycznym nastawieniem” – komentuje Wojciech Mańczak. „Chcielibyśmy poprawić nasz ubiegłoroczny wynik, ale wiemy, że nie będzie to łatwe zadanie. Tor w Alcarras zapowiada się bardzo ciekawie. Specjalnie na te zawody organizatorzy przygotowali nową sekcję offroadową oraz 150-metrowy odcinek z asfaltowymi hopami. Nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy mogli go przetestować. Dziękujemy naszym sponsorom oraz wszystkim, dzięki którym możemy tu być i reprezentować narodowe barwy. Damy z siebie wszystko.”
 

Na polach startowych katalońskiego toru zobaczymy łącznie szesnaście drużyn z trzynastu krajów, wśród których m.in. znajdą się najlepsi kierowcy z Francji, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, a nawet Brazylii. Kunszt jeździecki niektórych z tych zawodników mogliśmy oglądać na żywo podczas polskiej rundy S1GP, która w lipcu odbyła się na terenie Toru Poznań.
 

Nasi reprezentanci bardzo liczą na Wasz doping dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do kibicowania. Bieżące wyniki znajdzie pod tym adresem.
 

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności