02.05.2014

POLAND TROPHY QUAD – NOWE WYZWANIE

02.05.2014
 

Pierwsza runda rajdu Poland Trophy Quad już za nami. Na terenie kamieniołomu w Ogrodzieńcu rywalizowali znakomici rajderzy na swoich wyczynowych quadach. Organizatorzy przygotowali dla nich niezwykle ciekawą trasę i zupełnie nową formułę zawodów.
 

Choć rajd Poland Trophy Quad jest na polskiej scenie off-road nowością, impreza ta odwołuje się jednak do bogatych tradycji rajdu Poland Trophy. Od samego początku istnienia tych zawodów rywalizowali w niej także quadowcy. W ostatnich latach Poland Trophy skupiło się jednak tylko na samochodach, a dla fanów quadów dedykowany został zupełnie nowy rajd.
 

PT Quad miał nowatorską formułę – zawodnicy rywalizowali na kilkukilometrowej pętli, zaliczając po drodze odcinki specjalne o przeprawowym charakterze. Zwycięzcą został zawodnik, który w czasie 9 godzin pokonał najwięcej oesów. Autorem trasy był Marek Wróbel – wśród rajderów znany jako „Markus”. Wytyczone przez niego oesy były ciężką próbą nawet dla najlepszych zawodników.
 

Na starcie stanęli rajderzy z całej Polski. Rajd podzielono na trzy, 3-godzinne etapy. Pierwszy rozegrano już w piątek wieczorem. Trudne oesy, padający deszcz i noc zdziesiątkowały stawkę – do dziennych etapów nie wystartowała przeszło połowa zawodników.
 

W klasie Advance bezkonkurencyjny okazał się Paweł Grefkowicz. Kolejne miejsca zajęli Marcin Bożałek i Mieszko Bobowski. W trudniejszej klasie Extreme najlepiej poradzili sobie Michał Pawlak i Artur Wiśniewski. Ta dwójka finiszowała łeb w łeb i ostatecznie organizatorzy przyznali im zwycięstwo ex-aequo. Podium uzupełnili bracia Lindnerowie – Arkadiusz i Radosław.
 

Rywalizacji na trasie towarzyszył off-roadowy piknik. Zawody przebiegły w znakomitej atmosferze. Na stronie www.ptquad.pl już wkrótce pojawią się informacje na temat kolejnej edycji rajdu.
 

fot. Seweryn Panek

Więcej zdjęć na: https://plus.google.com/photos/109208161010585357105/albums/6008547873621722305

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności