18.06.2018

PONAD 50 KOBIET WYSTARTUJE W OFF-ROADO'WYM RAJDZIE

23 czerwca 2018 r. miasto Wisła stanie się gospodarzem najbardziej kobiecego rajdu terenowego w Polsce, w którym wystartuje ponad 50 uczestniczek. Lekarki, projektantki mody, dziennikarki, celebrytki, doświadczone zawodniczki i off-road’owe debiutantki w samochodach terenowych będą rywalizowały w wodzie, błocie, na trawersach i leśnych podjazdach.

 

Dagmara Kowalczyk, organizatorka rajdu „Women’s Challenge 4x4”: „Odwracamy role, bo kobiety w rajdach terenowych startują praktycznie z samymi mężczyznami. Tutaj mają możliwość sprawdzenia się wśród innych zawodniczek. „Women’s Challenge 4x4” to impreza również dla dziewczyn, które mają ochotę zadebiutować w terenie i po prostu dobrze się bawić. Do kibicowania zapraszamy całe rodziny, bo na OS-y każdy dotrze piechotą bez najmniejszego problemu.”

 

Uroczysty start z udziałem m.in. trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza oraz burmistrza Miasta Wisła, pana Tomasza Bujoka, zaplanowano w centrum miasta (pl. B. Hoffa). Na miejscu będzie można skorzystać z porad specjalistów akcji „Śląskie. Dla kobiety”, poświęconej profilaktyce raka piersi oraz zobaczyć z bliska tak egzotyczne pojazdy off-road’owe, jak rosyjskie wszędołazy Sherp, amfibie Tinger, gąsienicowe Lapran i ciężarowe Tatry przygotowane do zawodów truck-trial. Następnie rajd przeniesie się na tor off-road’owy „Pod Piramidą”      w Wiśle, gdzie zostaną przygotowane próby w terenie. Rozdanie nagród wieczorem w miejskim amfiteatrze.

 

„W tym roku na specjalne zaproszenie przylatuje do nas Narimah Samat, organizatorka kobiecego rajdu 4x4 w Malezji. Tam po dżungli ścigają się    i muzułmanki i Europejki, które niezależnie od poglądów czy religii łączy pasja do off-road’u” – dodaje Dagmara Kowalczyk. „Off-road wciągnął również Dominikę Tajner – Wiśniewską, która znana ze swoich ekstremalnych pasji, postanowiła wystartować  jako kierowca rajdu „Women’s Challenge 4x4”. W jednym miejscu spotka się kilkadziesiąt kobiet kochających przygodę i otwartych na nowe wyzwania, a kibicować im będą m.in. zawodnicy znani z RSMP i rajdów 4x4”.

 

HARMONOGRAM 23.06.2018 r. – sobota:

08:00 – zapisy, badania techniczne (pl. B.Hoffa, Wisła)

09:30 – 11:00 – uroczysty start (pl. B.Hoffa, Wisła)

11:00 – przejazd na tor „Pod Piramidą” (ul. Kamienna 19, Wisła)

12:00 – 18:45 – odcinki specjalne (przerwa 15:00 – 15:45)

20:00 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród (amfiteatr, Wisła)

 

 

 

 

Więcej informacji, zapisy: www.womenschallenge.pl

Facebook: womenschallenge4x4

 

Partnerzy rajdu: Miasto Wisła, Dragon Winch, Śląskie. Dla Kobiety, Grupa CARGO, Inżbud, OW Relaks, Furelle, Pod Piramidą, American Cars Mania, Mountreme.

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności