29.06.2015

PRZEPRAWOWE MISTRZOSTWA H6 W WAŁBRZYCHU BĘDZIE SZYBKO I DUŻO KURZU

29.06.2015
 

Druga runda PM H6 odbędzie się 04 lipca br. na pokopalnianej hałdzie w Wałbrzychu, w dawnym dolnośląskim zagłębiu węglowym. Gwarantuje to dużo szybkiej i bardzo widowiskowej jazdy, połączonej z pokonywaniem sypkich, technicznych zboczy, potężnej góry oraz sporo elementów prawdziwej przeprawy u jej podnóża.
 

Głównym partnerem i fundatorem nagród została firma AUTOMORE Sp z.o.o. generalny dystrybutor olejów i produktów PENRITE w POLSCE www.penrite.pl .
 

Przeprawowe Mistrzostwa H6, to połączenie 6-godzinnego maratonu, z przeprawowymi odcinkami specjalnymi w stylu Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extrem.
 

Analogicznie, jak w roku poprzednim, zawody będą rozgrywane na kilkukilometrowej, zamkniętej i całkowicie wytaśmowanej pętli. Dodatkowo, na trasie wytyczone zostaną odcinki specjalne o przeprawowym charakterze, nadzorowane przez sędziów. Nie obejdzie się bez wyciągarek, jednak raczej jako przerywnika.
 

Poziom trudności nie będzie tak wysoki, jak na Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extrem. Nie zabraknie jednak delikatnych trawersów bez asekuracji, mnóstwa dołków, zjazdów i podjazdów oraz bagienek i wody – jednak w umiarkowanym zakresie i tylko na odcinkach specjalnych. Pętla rajdu wytyczona zostanie po „twardym” jednak sypkim terenie, tak aby była całkowicie przejezdna dla każdej z klas.
 

Zawodnicy, jak w roku poprzednim otrzymywać będą punkty za przejazd pętli oraz dodatkowe za pokonanie każdego z odcinków specjalnych. Będą również punkty ujemne za opuszczenie każdego o os-ów. Zwycięzcą zostaje załoga, która zbierze najwięcej punktów w czasie 6 godzinnego wyścigu.
 

W trakcie rajdu zawodnicy będą mogli serwisować swoje pojazdy w specjalnej strefie, wyznaczonej przy starcie to całej pętli zawodów. Impreza podzielona zostanie na dwa,  trzy-godzinne etapy, z trwającą godzinę przerwą pomiędzy nimi.  Rywalizacja toczyć się będzie w trzech klasach – No Limit, Advance i Challenge.
 

Organizatorem cyklu jest firma Euroforum, która odpowiada także za rajdy Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extrem, Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off Road, Wschodnie Mistrzostwa Off Road i jest współorganizatorem Wyczynowych Mistrzostw Off Road.
 

Wszystkich chętnych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń (formularz na www.pth6.pl ) na II Rundę Przeprawowych Mistrzostw H6 oraz wspólnej zabawy już w lipcu, w woj. dolnośląskim.
 

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/984874651537168/1002876573070309/

 

 

 

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności