04.03.2014

PRZEPRAWOWY PUCHAR POLSKI ATV PZM DRAGON WINCH 2014

04.03.2014
 

Zaledwie kilka tygodni dzieli nas od rozpoczęcia drugiej edycji największego quadowego rajdu przeprawowego w Polsce!  Od 11. do 13. kwietnia ponad stu pasjonatów eksploracji najtrudniejszych oraz najbardziej wymagających terenów, okraszonych dziesiątkami naturalnych przeszkód i pułapek zasiądzie za sterami swoich czterokołowych maszyn, aby całkowicie oddać się rywalizacji o miano tego najlepszego. Sportową areną tego wydarzenia – podobnie jak przed rokiem – staną się tereny ośrodka Natura Park w Stężnicy oraz ziemie gminy Baligórd, położone wśród malowniczych bieszczadzkich gór.
 

Na Rajdzie BieszCzadowym – bo tak brzmi jego uproszczona nazwa – będą obowiązywały te same zasady, co w roku ubiegłym. Uczestnicy mogą wystartować w jednej z dwóch klas: ATV Sport Adventure – przeznaczonej dla osób z mniejszym doświadczeniem jazdy w ciężkim terenie i raczkujących w tym sporcie, oraz ATV Sport Extreme, w której wystartować mogą jedynie osoby mające już doświadczenia rajdowe, potwierdzone startami w zawodach o podobnej skali trudności. Przewidziana została również klasa UTV, dla załóg pojazdów side-by-side, których liczba w poprzednim roku rosła z rundy na rundę.
 

Zasady naliczania punktacji również nie uległy zmianie. Zawodnicy od momentu startu będą mieli kilkanaście godzin na pokonanie trasy i zdobycie jak największej liczby pieczątek, których poziom trudności określa przypisana liczba punktów. O miejscu w klasyfikacji końcowej decydować będzie czas i liczba zdobytych punktów. Zmianą w stosunku do roku poprzedniego stanowić będzie całkowite zastąpienie we wszystkich klasach tradycyjnych pieczątek, odbijanych tuszem na kartonowych kartach, pieczątkami elektronicznymi. Narzędzie to, przygotowane we współpracy z firmą Seven Guard, przetestowane zostało przez zawodników klasy ATV Sport Extreme podczas ubiegłorocznej finałowej rundy Przeprawowego Pucharu Polski. Jednogłośnie uznali oni, że to najlepsza rzecz, z jaką spotkali się na rajdach i nie wyobrażają sobie powrotu do stempli, tuszu i wiecznie ubłoconych, nieczytelnych kart.
 

„Przed rokiem, gdy jako Stowarzyszenie Czterokołowców ATV Polska, któremu po raz pierwszy w historii Polski Związek Motorowy powierzył rolę organizacji zawodów przeprawowych dla quadów w randze Pucharu Polski, byliśmy pełni obaw, czy wybrana formuła będzie tym, czego oczekują od nas quadowcy. Okazało się, że trafiliśmy w dziesiątkę. Już na pierwszą rundę przybyło ponad 120 pojazdów. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć wszystkiego, czego światek offroadu quadowego potrzebuje, by po zawodach czuć się więcej niż usatysfakcjonowanym. Liczymy, że i w tym roku uda nam się pozytywnie wszystkich zaskoczyć i przygotować rajdy na jakich jeszcze nie byli, a które będą wspominać latami z uśmiechem.” - mówi Sędzia Główny oraz współorganizator rajdu Jacek „Mr Quad” Bujański.
 

Ustalone zostały również miejsca dwóch pozostałych rund Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 2014. Druga runda odbędzie się w dniach 13-15 czerwca w okolicach miejscowości Mogilno, położonej w pobliżu Gniezna. Będzie to rajd, w którym największe przeszkody stanowić będą bagna i mokradła. Smaczku zawodom z pewnością doda baza rajdu, która będzie mieścić się w Western City – miasteczku wprost z dzikiego zachodu, znajdującego się na terenie Dworku Gozdawa. Ostatnim przystankiem na drodze karawany Przeprawowego Pucharu Polski będzie legendarny Poligon Drawski. Quadowcy gościć na nim będą w dniach 17-19 października, gdzie czekać będą na nich prawdziwie wojskowe zadania i elementy nawigacji w terenie, z którymi wcześniej nie spotkali się na żadnym innym rajdzie.
 

Więcej informacji na stronie Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska www.atvpolska.pl oraz na Forum ATV Polska http://atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=244&t=60935
 

Organizatorem Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch jest Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców ATV Polska. Dyrektorem Pucharu jest Dorota Lechowicz-Gustab.
 

Rajd współtworzą:

Dragon Winch – Sponsor Tytularny

Can-am - Sponsor Główny

Taurs Sea Power – przedstawiciel na Polskę marki Can-am – Sponsor Główny

GARMIN, Seven Guard, Blue Bike, ATV Bieszczady, Moto Mikulski, SZEKLA4x4 – Sponsorzy Wspierający

Ścigacz.pl, Terenwizja, Terenowo.pl, MOTOCYKL, Magazyn Off-Road.pl – Patroni Medialni

Quad-Klinika, Multimoto – Serwis Techniczny

Off-Road Rescue Team – Zabezpieczenie Medyczne

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności