10.04.2014

PUCHAR HUSQVARNY - I ELIMINACJA PUCHARU POLSKI POŁUDNIOWEJ 2014

10.04.2014
 

06 kwietnia byliśmy świadkami I eliminacji PUCHARU HUSQVARNY 2014, która odbyła się na terenie zapory w Świnnej Porębie w gminie Mucharz. Zawody te, jak zawsze zresztą, przyciągnęły rzesze zawodników, pragnących zmierzyć się nie tylko z bardzo trudną technicznie trasą ale i z własnymi słabościami. Półtorej godziny ostrego współzawodnictwa, sportowa rywalizacja oraz walka na sekundy. A na starcie ponad dwustu zawodników w dziewięciu klasach, ta liczba mówi sama za siebie!
 

Trasa o zróżnicowanej nawierzchni, liczyła około 10 kilometrów. Strome podjazdy i zjazdy, kręte i szybkie odcinki, trochę wody i błota, na tej trasie nie można się było nudzić. Dawno na zawodach nie widzieliśmy tak długich kolejek do zapisów w biurze rajdu. To napawa optymizmem, widzieć tylu młodych ludzi z pasją w oczach!  
 

Pogoda i humory dopisały zarówno zawodnikom, jak i kibicom, którzy licznie przybyli dopingować uczestników.
 

Były oczywiście puchary i nagrody, dobre jedzenie i muzyka, która umilała czas, a to za sprawą DJ-a, który przekazywał również wszelkie informacje odnośnie zawodów, sponsorów itp.
 

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało Ratownictwo Medyczne Fantom. Ratownicy spieszyli z pomocą w każdej sytuacji. Nie obyło się niestety bez kilku wypadków, na szczęście nie groźnych. Złamana noga, bark, czy też liczne otarcia... no cóż, No risk no fun.
 

Z pewnością czapki z głów należą się najmłodszemu zawodnikowi Mateuszowi Poznańskiemu, (wiek 10 lat, klasa Junior 85), który walczył na równi z wszystkimi zawodnikami i ukończył zawody wykonując trzy pełne okrążenia co zakwalifikowało młodego zawodnika na 3. miejsce na podium! W jego oczach widać było wolę walki i chęć rywalizacji! Pomimo wywrotek i upadków nie poddawał się i jechał dalej!
 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz organizatorom! Mucharz po raz kolejny odniósł sukces!
 

KLASYFIKACJA I RUNDY PUCHARU HUSQVARNY:

http://www.wynikizawodow.pl/wp-content/uploads/S%CC%81winna-Pore%CC%A8ba-6.04.2014-Indywidualne.png

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności