02.11.2013

PUCHAR ŚWIATA ZDOBYTY

02.11.2013

Krzysztof Hołowczyc po raz drugi w swojej karierze wygrał Baja Portalegre i zdobył Puchar Świata FIA w rajdach cross-country! Na ostatnim odcinku specjalnym szybszym o 41 sekund od Hołowczyca okazał się Martin Kaczmarski, który w efekcie uplasował się na drugim miejscu na podium ze stratą 1.20 do zwycięzcy!

Na trzeciej pozycji portugalska załoga Pedro i Ines Grancha, która wygrała z Markiem Dąbrowskim i Jackiem Czachorem.

Podczas tej rundy nie zobaczyliśmy Jeana-Louisa Schlessera i Naniego Romy, co na pewno dało przewagę Hołowczycowi i pomogło uzyskać tak dobry wynik.

Świetnie wypadli również nasi quadowcy. Puchar Świata FIM Baja w Quadach zdobył Kamil Wiśniewski, który wygrał również po raz piąty w tym sezonie rundę Pucharu Świata. Na drugim miejscu z czasem 3:21 uplasował się Daniel Aguilar Tarraguel (ESP ). Natomiast na trzecim miejscu również polski zawodnik Zbigniew Zych, który stracił dzisiaj do Lidera 10:49.