29.05.2018

RADEK LINDNER WYGRYWA COLUMNA MEDICA RAJD SAFARI 2018!

Z jedenastego miejsca na szczyt podium.


Columna Medica Rajd Safari, który w miniony weekend odbył się w Drawsku Pomorskim, okazał się bardzo szczęśliwy dla reprezentanta zespołu Kingsquad Lindner Bros. Pomimo odległego 11. miejsca w prologu, Radek Lindner odrobił straty i ostatecznie stanął na szczycie podium klasyfikacji Q4 II rundy Pucharu Polski w Rajdach Baja.

 

 

Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od krótkiego prologu, który w tym przypadku mierzył 12 kilometrów. Młodszy z braci Lindner ten element rajdów od zawsze traktował jako rozgrzewkę. Także i w tym przypadku Radek nie starał się wygrać, dlatego do mety pierwszego z odcinków specjalnych stawił się dopiero z 11 czasem w swojej klasie. Pełnię swoich możliwości pokazał w sobotę podczas dwóch kolejnych 107-kilometrowych oesów. W pierwszym z nich zajął pierwsze miejsce, natomiast w drugim zameldował się na mecie jako trzeci. Suma uzyskanych czasów była jednak wystarczająca, aby wygrać zawody.

 

– Długo czekałem na te zawody. W końcu się doczekałem i nie mogły one chyba skończyć się dla mnie lepiej. Nie jestem mistrzem prologu, wolę rozwijać skrzydła na długich odcinkach, a w Drawsku zawszę są świetne trasy. Tym razem było dużo urozmaiceń. Oprócz długich i szybkich przelotówek mieliśmy też trawersy, strome podjazdy, a nawet kilka przepraw przez głęboką wodę. Fajnie było móc wykorzystać umiejętności, które lata temu nabyłem w rajdach przeprawowych. Bardzo cieszę się ze swojego zwycięstwa oraz z świetnego wyniku naszego klubowego kolegi, Marcina Bożałka, który zajął drugie miejsce. Szczęścia trochę zabrakło Jarkowi Szpunarowi, ale liczę, że na kolejnych zawodach pudło będzie całe pomarańczowe i do tego będziemy dążyć – podsumowuje Radosław Lindner.

 

Na kolejną rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja musimy poczekać aż do 3 sierpnia. Wówczas to rajdowa karawana zawita w stolicy naszego kraju.

 

Klasyfikacja Columna Medica Rajd Safari:

  1. Radosław Lindner (Łódzki Klub Offroadowy)
  2. Marcin Bożałek ( Łódzki Klub Offroadowy)
  3. Remigiusz Kusy (ATV Janosik)

 

fot. Anna Dązbłaż

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności