26.08.2014

RAJD BRAZYLII: ROLNIK SPARALIŻOWAŁ ETAP. SONIK SZUKAŁ DROGI

26.08.2014
 

Brazylia kolejnego dnia zmagań w rajdzie Dos Sertoes nie przestaje zaskakiwać zawodników. Tym razem ponad 200-kilometrowy odcinek specjalny musiał zostać skrócony do zaledwie 50 km, ponieważ swoją zgodę na przejazd pojazdów w ostatniej chwili cofnął właściciel terenu, gdzie miała odbywać się znaczna część rywalizacji. Na skróconej trasie Rafał Sonik, będąc na prowadzeniu miał problemy z odnalezieniem trasy i do mety dojechał z siódmym czasem.
 

Pech sprawił, że organizatorzy Rajdu Brazylii, 150km trasy drugiego etapu zaplanowali na terenie, należącym do jednego właściciela. Ten w ostatniej chwili zabronił kolumnie rajdowej wjazdu na swoją posesję, stanowiącej w głównej mierze pastwiska dla bydła.
 

Rajdowcom nie pozostało nic innego, jak zmierzyć się na ułamku zaplanowanej trasy. Rafał Sonik prowadził dość długo, ale z powodu błędu w nawigacji stracił 10 minut i wyprzedziło go sześciu rywali. - Była niezgodność roadbooka z rzeczywistością. W jednym miejscu był zaznaczony asfalt, którego w rzeczywistości nie było. Wszystko wyglądało zupełnie inaczej niż na mapie. Dodatkowo rajdowy GPS pokazywał zupełnie coś innego i okazało się, że pojechałem dokładnie w odwrotnym kierunku niż powinienem – tłumaczył.
 

To jednak nie koniec nieprzyjemnych informacji dla kapitana Poland National Team. - Mogę otrzymać karę za zbyt szybką jazdę w strefie ograniczonej prędkości między punktami kontrolnymi. Wszystko dlatego, że mój GPS mówił im, iż jestem w zupełnie innym miejscu…
 

Po zajęciu siódmego miejsca w drugim etapie Dos Sertoes, „SuperSonik” spadł na trzecią pozycję w klasyfikacji rajdu. To nie oznacza jednak, że załamuje ręce. - Trzeba ten dzień przyjąć na klatę i walczyć dalej. Nie mam zamiaru odpuścić. Będę „cisnąć” do samego końca – zapowiedział Rafał Sonik, myślami będąc już przy wtorkowym oesie liczącym 206 km.  
 

Wyniki 2. etapu:
1. Robert Nahas (BRA) 00:51:33
2. Tom Rosa (BRA) + 2.13
3. Nei Costa (BRA) + 4.37

7. Rafał Sonik (POL) +6.24
 

Klasyfikacja rajdu:
1. Robert Nahas (BRA) 3:04.45
2. Marcelo Medeiros (BRA) + 5.04
3. Rafał Sonik (POL) + 5.36
4. Tom Rosa (BRA) +6.02

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności