23.05.2014

RAJD FARAONÓW: SONIK CORAZ BLIŻEJ CELU

23.05.2014
 

Zaledwie 3 minuty i 18 sekund dzieli Rafała Sonika od historycznego podium w klasyfikacji łącznej motocykli i quadowców. Do tej pory w historii rajdów Pucharu Świata FIM nie dokonał tego jeszcze żaden zawodnik. Na piątkowym etapie Rajdu Egiptu krakowianin odrobił kilkanaście minut do Stefano Chiussi i ponownie zdeklasował rywali w swojej klasie.
 

Czwartego dnia na piaskach Sahary rajdowcy mieli do pokonania 315 km odcinka specjalnego, ponownie w bardzo zróżnicowanym terenie. – Łańcuchy wydm, sporo kamienistych odcinków i ostatnie kilometry prowadzące przez pobliską, pełną palm oazę. Kolejny dzień, który utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to chyba najpiękniejsza pustynia świata – mówił Rafał Sonik na biwaku w Baharii.
 

Kapitan Poland National Team po raz kolejny pokazał klasę. Tym razem przyjechał drugi w klasyfikacji łącznej motocyklistów i quadowców, ustępując pola tylko Wenezuelczykowi Nicolasowi Cardona. W swojej klasie po raz kolejny zostawił rywali daleko w tyle, wyprzedzając drugiego, Hiszpana Eduardo Marcosa Echaniza o ponad godzinę.
 

- Poza tym, że miałem dziś ogromną przyjemność z jazdy, jestem zadowolony, bo odrobiłem kolejne minuty dzielące mnie od trzeciego w klasyfikacji generalnej motocyklisty. To oznacza, że jutro, jadąc tym samym mocnym, ale rozważnym tempem, mam szansę osiągnąć swój cel. Nie będę jednak walczyć o to za wszelką cenę. Cały czas powtarzam, że najważniejsze są punkty do Pucharu Świata – podkreślał Sonik.

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor po raz kolejny zameldowali się na mecie z czwartym czasem i utrzymali tym samym trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.
 

W sobotę Rajd Faraonów znajdzie swój finał pod piramidami w Gizie. Rafał Sonik ruszy na trasę jako drugi zawodnik i powalczy, by tę pozycję utrzymać do linii mety. – Nie myślę o tym jeszcze. Jestem przesądny i nie lubię zapeszać. Na razie muszę odpocząć, bo upał znów dał mi dziś mocno popalić.
 

Wyniki 4. etapu:
1. Rafał Sonik (POL) 4:14.39
2. Eduardo Marcos Echaniz (ESP) + 1:04.45
3. Stefano Dalla Valle (ITA) + 1:41.14
 

Klasyfikacja generalna:
1. Rafał Sonik (POL) 17:09.39
2. Stefano Dalla Valle (ITA) + 6:42.00
3. Eduardo Marcos Echaniz (ESP) + 21:11.19

fot. www.rafalsonik.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności