06.10.2015

RAJD MAROKA: DOMINACJA SONIKA BEZ WSPOMAGANIA

06.10.2015
 

Rafał Sonik w cuglach wygrał drugi etap Rajdu Maroka, pewnie obejmując prowadzenie w rywalizacji. Polak nie uniknął tym razem niewielkich problemów technicznych, ale nie narzeka, ponieważ quad jest na etapie testów i każda usterka oznacza mniej kłopotów podczas Rajdu Dakar.
 

- Pierwsza część odcinka specjalnego była bardzo przyjemna. Pojawiły się wydmy i mieliśmy sporo frajdy z jazdy. Potem jednak zacząłem mieć problemy z amortyzatorem skrętu, czyli quadowym wspomaganiem kierownicy. Cały ciężar prowadzenia Raptora spadł na ramiona i ręce. Na dłoniach mam bąble, ale nie skarżę się, bo to tylko kolejne doświadczenie – relacjonował Sonik.
 

Zdobywca Pucharu Świata miał także kłopoty z ciśnieniomierzem. – W każdym kole miałem inne ciśnienie i przez to quad nie prowadził się równo. Ze względu na te dwie usterki przyjechałem o jakieś 20 minut później, ale po takich przygodach, to i tak świetny wynik. W porównaniu do wczorajszego, to był krótszy, ale dużo trudniejszy etap – powiedział zawodnik Orlen Team.
 

Na „SuperSonika” czekała na mecie wielka niespodzianka. Pojawiła się tam kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Polski. – Widziałem ich już wcześniej, kiedy jechali trasą odcinka specjalnego. Na mecie zaśpiewali dla mnie „Sto lat”, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć i długo rozmawialiśmy. To było fantastyczne wydarzenie! Tylu rodaków na środku Sahary – to się jeszcze nigdy nie zdarzyło – mówił szeroko uśmiechnięty zwycięzca Dakaru.
 

W środę zawodników czeka sporo piasku i wydmy, a na koniec 274-kilometrowego odcinka specjalnego dłuższa sekcja z ostrymi kamieniami. Ponownie kluczem do sukcesu będzie nawigacja.
 

Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN. 
 

Wyniki II etapu:
1. RafałSonik (POL) 3:13.37
2. AleksanderMaksimow (RUS) + 55.19
3. Brice Auert (FRA) + 1:09.24
 

Klasyfikacja generalna:
1. RafałSonik (POL) 8:04.36
2. AleksanderMaksimow (RUS) + 7:58.41
3. Brice Auert (FRA) + 9:48.25

fot. MCH Photo

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności