06.10.2015

RAJD MAROKA: RAPTOR W PUŁAPCE, LOTTO TEAM NADAL WALCZY

06.10.2015
 

To mógł być wymarzony etap dla Jarka Kazberuka i Robina Szustkowskiego. Ich samochód spisywał się niemal bez zarzutu, ale tym razem zabrakło nieco szczęścia. Za jedną z wydm, Ford Raptor wpadł w zarośla i załoga z uwolnieniem z pułapki musiała poczekać na przyjazd wagi ciężkiej.
 

Zespół Szkoły Mistrzów Lotto rozpoczął drugi etap w bardzo dobrym tempie, a kiedy wjechał na wydmy wydawało się, że ma szansę na doskonały wynik. W rajdach terenowych, załogi często natrafiają jednak na nieoczekiwane przygody. – Samochód sprawnie pokonywał kolejne kilometry, kiedy po przełamaniu jednej z wydm wjechaliśmy wprost w zarośla i zdradliwy „camel grass”. Auto utknęło i musieliśmy dość długo czekać na pomoc– relacjonował Jarek Kazberuk.
 

- Niestety żadna ciężarówka nie chciała się zatrzymać – dodał Robin Szustkowski. – Dopiero nasi przyjaciele– Marcel Smela i Albert Gryszczuk jednym szarpnięciem wyciągnęli nas z tarapatów.
 

Starszy z duetu mistrz i uczeń, jeździ w Maroku już od lat. Ścigał się tu podczas Rajdów Dakar w 2002 i 2007 roku, a następnie podczas wielu innych zawodów. W trzech ostatnich latach wspólnie z Szustkowskim startowali w OiLibya Rally w wadze ciężkiej. Jak się jednak okazało pustynia nigdy nie zdradza wszystkich swoich tajemnic. – Mogłoby się wydawać, że znam te tereny, ale Sahara zawsze ma w zanadrzu jakieś niespodzianki. Po wyjściu z tarapatów pognaliśmy już dalej bez żadnych problemów, dlatego nie załamujemy rąk i walczymy dalej – zapowiedział Kazberuk.
 

- Raptor spisywał się dziś wyjątkowo dobrze. Co prawda musieliśmy uważać na przegrzewający się silnik, ale taka jest już specyfika samochodów seryjnych, startujących w gorącym klimacie. Po prostu trzeba prowadzić z uwagą i mieć na względzie ten element – mówił młodszy z kierowców Lotto Team.
 

Polski Ford dojechał do mety bez szwanku i w środę ponownie ruszy na odcinek specjalny, podczas którego będzie mieć do pokonania 274 km głównie piaszczystych ścieżek oraz rozległe pasma wydm.
 

Wyniki II etapu w klasie T2:
1. Akira Mira (JPN) Toyota 3:34.51
2. Marco Piana (FRA) Toyota +34.06
3.Marat Abikajew (KAZ) Toyota +38.07

7. Jarek Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) Ford +2:39.05
 

Klasyfikacja generalna T2:
1.Akira Mira (JPN) Toyota 8:10.35
2.Marat Abikajew (KAZ) Toyota +1:25.36
3. Emil Khneisser (LBN) Nissan +1:38.55

7. Jarek Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) Ford +3:17.43

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności