05.10.2015

RAJD MAROKA: SIŁA DOŚWIADCZENIA - SONIK LIDEREM

05.10.2015
 

Rafał Sonik od etapowego zwycięstwa rozpoczął rywalizację w ostatniej rundzie tegorocznego Pucharu Świata FIM. Polak, który zapewnił już sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pokonał pierwszy odcinek specjalny z najlepszym czasem, deklasując konkurentów w klasie quadów.
 

Pierwsze 330 km zmagań na Saharze prowadziło głównie po kamieniach i skałach. – To było dla nas bardzo trudne, bo w takim terenie łatwo o błąd. Startowałem jako pierwszy quadowiec i musiałem wyprzedzać kolejnych motocyklistów w kurzu, co zawsze stwarza niebezpieczeństwo. Tutaj liczyło się doświadczenie – przyznał na mecie „SuperSonik”.
 

Już na pierwszym fragmencie oesu, krakowianina dogonił SebastienSouday, który cztery miesiące temu twardo walczył z nim o zwycięstwo w Rajdzie Sardynii. – Francuz wyprzedził mnie w miejscu, w którym absolutnie nie powinien tego robić, ale zdążyłem się już nauczyć, że jego często ponosi fantazja. Kilka kilometrów dalej już stał, próbując ratować swój uszkodzony quad… Na tak zdradliwej nawierzchni nie można forsować tempa – tłumaczył Sonik.
 

Mimo ostrożności, zwycięzca Dakaru jechał z prędkością, której nie byli w stanie utrzymać pozostali konkurenci. Pokonując etap z czasem 4:50.59 rozpoczął Rajd Maroka od zwycięstwa. Kolejny na mecie Hiszpan Eduardo Marcos Echaniz dotarł niemal dwie i pół godziny później…
 

W tym roku w Maroku startuje prawdziwa śmietanka kierowców samochodów. Rafał Sonik przyznał, że jazda w takim towarzystwie to ogromna przyjemność. – Wystarczy popatrzeć na nazwiska na liście startowej: Al-Attiyah, Sainz, Loeb, Hirvonen, de Villiers, Wasiliew. To mistrzowie kierownicy. Pod koniec oesu zaczęli nas wyprzedzać i było widać, że to grupa prawdziwych asów. Oni po prostu pożerają pustynię – komentował quadowiec.
 

Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN. 
 

Wyniki I etapu:

1. Rafał Sonik (POL) 4:50.59
2. Eduardo Marcos Echaniz (ESP) + 2:19.37
3. Cavadonga Fernandez Suarez (ESP) 2:19.39

info. prasowa

fot. MCH Photo

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności