07.06.2016

RAJD SARDYNII: CEL ZREALIZOWANY, KOLEJNY KROK SONIKA W STRONĘ PUCHARU ŚWIATA

07.06.2016
 

Rafał Sonik zakończył we wtorek rywalizację w Rajdzie Sardynii. Obrońca i lider Pucharu Świata uplasował się na drugim miejscu i tym samym znacząco powiększył swoją przewagę nad Ignacio Casale w drodze po piąte w karierze trofeum FIM. Tuż za podium uplasował się drugi z Polaków – Kamil Wiśniewski.
 

Krakowski quadowiec i przedsiębiorca ma bardzo dobrą statystykę startów na Sardynii. W 2012 roku był tu drugi, a w kolejnych trzech latach stawał na najwyższym stopniu podium. W tym roku ponownie zanotował drugą lokatę, ale jak sam tłumaczy, nie zwycięstwo było jego celem.
 

- Krzysiek Hołowczyc zwykł mawiać, że drugi jest pierwszym przegranym. W moim przypadku jest odwrotnie. Dla kilku moich konkurentów, celemi największym osiągnięciem było wygrać ten rajd. Dla mnie czwarty z rzędu triumf na Sardynii był sprawądrugoplanową. Najważniejsze jest zdobycie piątego Pucharu Świata. Dlatego jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca, które przybliża mnie do realizacji tego zamierzenia – podkreślił.
 

Na ostatni etapie ponownie rządził francuski duet – SebastienSouday i Axel Dutrie. – Ja na szczęście nie musiałem na każdym etapie ryzykować do granic możliwości. Sebastien przegrał tu ze mną w dwóch ostatnich latach i był żądny odwetu. Pozwoliłem mu więc „poszaleć”. Dobrze, że tym razem zdołał dotrzeć do mety, bo we wcześniejszych edycjach, ostra jazda kończyła się dla niego znacznie gorzej.
 

Rafał Sonik, zbudował na włoskiej wyspie 30-punktową przewagę w klasyfikacji Pucharu Świata nad Ignacio Casale. W tym kontekście nie zapomniał pochwalić swojego rodaka. - To idealny wynik pod kątem klasyfikacji generalnej. Osiągnęliśmy go dzięki doskonałej współpracy z Kamilem Wiśniewskim, który jechał znakomicie. A trzeba podkreślić, że był to w pewnym sensie test, ponieważ mamy wspólne plany… - zakończył tajemniczo.
 

Klasyfikacja rajdu:
1. Sebastien Souday(FRA) 15:42.03
2. Rafał Sonik (POL) + 58.55
3. Axel Dutrie (FRA) + 1:38.15
4. Kamil Wiśniewski (POL) + 1:47.57
 

Klasyfikacja Pucharu Świata:
1. Rafał Sonik (POL) 74 pkt
2. Ignacio Casale (CHL) 44
3. Sebastien Souday (FRA) 28
4. Camelia Liparoti (ITA) 23
5. Kees Koolen (NED) 19
-. Axel Dutrie (FRA) 19
7. Kamil Wiśniewski (POL) 16
 

infomacja prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności