13.03.2014

RMF 4RACING TEAM: Z NOWĄ RAJDÓWKĄ PO MISTRZOSTWO POLSKI W KLASIE TH!

13.03.2014
 

13 marca na torze F1 Karting w Warszawie odbyła się prezentacja najnowszego samochodu rajdowego zespołu RMF 4RACING Team. Prezentacja połączona została z zawodami kartingowymi RMF4rt Challenge o puchar RMF 4RACING Team.
 

Podczas wydarzenia zaprezentowana została nie tylko najnowsza rajdówka zespołu, ale także odświeżony design pozostałych samochodów. Rafał Płuciennik, lider i założyciel Teamu, przedstawił zarówno plany RMF4rt na najbliższy sezon, jak również nowych Partnerów zespołu: firmyGoodYear, BorgWarner i Auto Partner.
 

To ważna chwila dla naszego zespołu! Nowa rajdówka i nowi Partnerzy to dla nas ogromna motywacja i zastrzyk pozytywnej energii do osiągnięcia założonych celów. A te są ambitne.

Z nowym samochodem chcemy zdobyć mistrzostwo Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych w klasie TH.  Z zespołem celujemy także w podium Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych – komentuje Rafał Płuciennik.Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na zbliżający się sezon dlatego wiem, że zdobycie pierwszego miejsca w Mistrzostwach Polski leży w zasięgu naszych możliwości.
 

Najnowszy samochód Teamu kształtem przypomina Nissana Patrola, ma ośmiocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 4,5 litra, mocy 286 koni mechanicznych i 450 niutonometrów momentu obrotowego. Mosty napędowe pochodzą z Patrola.
 

To jedne z najmocniejszych mostów na rynku. W samochodach terenowych najważniejsze jest jednak odpowiednie zawieszenie. Nowa rajdówka zawieszona jest na ośmiu amortyzatorach o średnicy ok. 8 cm i skoku 35 cm. Na samochód dostaliśmy paszport wydawany przez Polski Związek Motorowy, uprawniający do startu w imprezach motoryzacyjnych będących pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sportów Motorowych – mówi Aleksander „Fazi” Szandrowski, kierowca RMF 4RACING i  budowniczy nowego pojazdu zespołu.
 

Na uroczystą prezentację nie mógł przybyć Maciej „Albin” Albinowski, który w tym dniu przebywał już w słonecznej Italii by dokładnie 14 marca wystartować w Italian Baja – pierwszym rajdzie z cyklu Mistrzostw Europy w Rajdach Baja.Albinowski jest jedynym zawodnikiem RMF 4RACING Team, który startuje na quadzie.
 

Zawodnicy podczas prezentacji przedstawili plan swoich startów w sezonie 2014 i zapowiedzieli ambitną i bezkompromisową walkę o mistrzostwa w swoich kategoriach.
 

Wszyscy bardzo mocno dopingujemy Maćka w jego staraniach o podium Mistrzostw Europy w Rajdach Baja. Jednocześnie cały zespół tutaj, na miejscu będzie również bardzo intensywnie i zacięcie walczył o mistrzostwa – takie są nasze cele i ambicje, które będziemy z zaangażowaniem realizować – dodaje Aleksandra Kujawa, pilot i jedna z dwóch kobiet w zespole RMF 4RACING Team.
 

INFORMACJA O ZESPOLE I PLANACH RAJDOWYCH NA SEZON 2014

Zespół RMF 4RACING Team jest następcą RMF Caroline Team, w którym swoją przygodę z off-roadem rozpoczynał Adam Małysz. Team tworzą doświadczeni i wielokrotnie nagradzani zawodnicy: Rafał Płuciennik, Aleksander „Fazi” Szandrowski, Andrzej Derengowski, Piotr Zelt, Małgorzata Kosińska, Aleksandra Kujawa, Krzysztof Biegun i Maciej Albinowski. W samym tylko roku 2013 zawodnicy RMF 4RACING Team kilkakrotnie stawali na podium, udowadniając swoją determinację, ambicję i warsztat. Team wspierany jest między innymi przez RMF FM, Lenovo Polska, Mitko, Poltent czy też GoodYear.
 

Dla zespołu sezon rajdowy 2014 rozpoczyna się rajdem Baja Drawsko, który odbędzie się w dniach 4 - 6 kwietnia. Będzie to oficjalny debiut najnowszego samochodu Teamu na rajdowych trasach. Terminarz startów całego zespołu kształtuje się w następujący sposób:

Marzec:

 • 13-15.03. Italian Baja, Włochy (ME Q)                                                                                           

Kwiecień:                                                      

 • 4-6.04. Baja Drawsko (RMPST, RPPST)                    

Maj:                                                              

 • 2-4.05. Baja Carpathia (RMPST, RPPST)
 • 28-31.05 Baja 300, Niemcy (ME Q)                                                                                     

Czerwiec:                                                      

 • 11-14.06. Baja Mare, Rumunia (ME Q)                   
 • 13-15.06. Baja Gothica

Lipiec:

 • 13-15.03. Italian Baja, Włochy (ME Q)
 • 17-19.07. Baja Aragon, Hiszpania

Sierpień:

 • 1-3.08. Baja Bohemia, Czechy (RMPST)
 • 13-15.08. Hungarian Baja, Węgry (ME Q)
 • 29-31.08. Baja Poland (RMPST)

Wrzesień:

 • 11-13.09. Idanha a Nova, Portugalia (ME Q)
 • 19-21.09. Master Race (RPPST)

Październik:  

 • 4-5.10. Baja Centrum (RMPST, RPPST)
 • 24-26.10. Baja Żagań (RMPST, RPPST)
   

DANE TECHNICZNE NOWEJ RAJDÓWKI KLASY TH RMF 4RACING Team:

Silnik:Infinity VH45DE 4,5l z zapłonem iskrowym i systemem zmiennych faz rozrządu V8 286 KM, 420 Nm

Skrzynia biegów: Nissan 5 biegów z 2 biegową skrzynią rozdzielczą, przełożenie reduktora 1,5:1

Mosty napędowe: Nissan patrol Y61 z mechanizmami różnicowymi o ograniczonym poślizgu LSD
i przełożeniem 4,625:1

Zawieszenie przód: wzdłużne wahacze z drążkiem panharda, amortyzatory 1x Fox 2,5" Coilover,
1x Fox 2,5" Bypass

Zawieszenie tył: wzdłużne wahacze z drążkami Watta, amortyzatory 1x Fox 2,5" Coilover,
1x Fox 2,5" Bypass

Układ kierowniczy: Nissan, wspomagany hydraulicznie, zakres obrotu kierownicy 1,6

Koła: stalowe felgi 8x16 et -35, opony GOODYEAR DURATRACK

Nadwozie: zmodyfikowane Nissana Patrola Y61 drzwi oraz pokrywa silnika wykonana z laminatu,
z zamontowaną klatką bezpieczeństwa

Zbiornik paliwa: ATL 170 litrów, fotele kubełkowe Mirco RS, 6 punktowe pasy SABELT

Wymiary: długość, szerokość, wysokość: 4190 x 1990 x 2050 mm, rozstaw osi 2560 mm

 

Więcej informacji o zespole na www.rmf4rt.pl oraz www.facebook.com/RMF4rt.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności