24.04.2016

ROZGRYWKA NA POLIGONIE

24.04.2016
 

Ponad 130 motocyklistów i kierowców quadów ruszyło w sobotę na podbój żagańskiego poligonu.  Rywalizowali oni w ramach III i IV eliminacji Mistrzostw i Pucharu Polski Cross Country oraz  Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej. Rozgrywki toczą się w kilkunastu klasach  zależnie od licencji  posiadanej przez zawodnika (lub jej braku) a także od pojazdu.  
 

Spośród całej stawki najlepszym czasem okrążenia popisał sięŁukasz Kurowski  potrzebował on zaledwie  min i 5,5 s. Był też w gronie nielicznych zawodników, którym udało się pokonać w  wyznaczonym czasie 10 okrążeń. Szczegółowe rezultaty wszystkich klas znaleźć można na stronie  www.motoresults.pl, ale wyniki kilku zawodników zasługują na szczególne uznanie. adną, skuteczną  jazdę prezentował Paweł Szturomski (zwycięzca klasy Senior 1 mistrzostw Polski), najliczniej  obsadzoną klasę Senior 1 Pucharu Polski wygrał z kolei Patryk Wiśniewski.   Rajdy cross country zyskują zainteresowanie zawodników. To bardzo dobrze, bo z jednej strony są  świetną szkołą dla młodych adeptów jazdy (wystarczy powiedzieć, że startować można już w wieku  10 lat!), z drugiej zaś  świetną alternatywą dla niezgodnego z prawem jeżdżenia po lasach.  Rozgrywki cross country, w odróżnieniu np. od motocrossu nie odbywają się na torze lecz na  wyznaczonej w terenie pętli o długości od  do 15 km (w Żaganiu było to ,5 km). Odpowiednio  szeroka trasa umożliwia zawodnikom bezproblemowe wyprzedzanie, czego w Żaganiu byliśmy  wielokrotnie świadkami. Niska temperatura połączona z dużą wilgotnością powietrza sprawiły, że  zawodnicy nie mieli tak dużych problemów z kurzem jak w roku ubiegłym.  W niedzielę zmagania rozpoczynają się o 9.00, na godzinę 15.00 przewidziano ceremonię zakończenia  zawodów i dekorację zwycięzców. Impreza jest częścią obchodów „Święta 34 Brygady Kawalerii  Pancernej” z Żagania. Tuż obok bazy zawodów zorganizowano piknik, na którym podziwiać można  czołgi i sprzęt wojskowy. Wjazd na poligon w Żaganiu, od ulicy Żarskiej, z drogi krajowej nr 12.  
 

 info. prasowa: Grupa 4x4

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności