27.10.2013

ŚLĄSKA JAZDA DLA SERGIUSZA - I ZNOWU SUKCES!

27.10.2013
 

No i znów sukces! Po raz kolejny off-roadowcy nie zawiedli. Najważniejszy był cel, który przywiódł 26 października do Kamieniołomu Wysoka ponad 120 załóg samochodowych oraz quadowców. Niesamowici ludzie off-roadu spotykają się od trzech lat aby zbierać pieniądze dla Sergiusza – pięcioletniego chłopca, któremu życie już na samym początku spłatało psikusa.
 

Trzy lata temu ten mały chłopczyk połknął środek do udrażniania rur… wtedy to zaczęła się walka o jego życie, gdyż Sergiusz od tego momentu nie potrafi samodzielnie oddychać, jeść ani poruszać się. Miesiące spędzone na intensywnej terapii, ciągła nieustanna rehabilitacja i leczenie, jak na razie to jedyne wspomnienia Sergiusza z dzieciństwa.
 

Teraz dla Sergiusza najważniejsza będzie konsultacja w Niemczech, która została już oficjalnie potwierdzona. To ona przesądzi o dalszym sposobie leczenia chłopca.  Konsultacje i leczenia są niezwykle kosztowne. Sama wizyta w Niemczech, to koszt 16 tysięcy złotych.  Ale po wczorajszej off-roadowej akcji, to już nie stanowi problemu. Teraz wszyscy żyjemy nadzieją aby konsultacje te dały szanse na dalsze leczenie chłopca i aby mógł jeść i oddychać bez rurki.
 

Organizatorem akcji  "Śląskiej jazdy dla Sergiusza" był Bartłomiej Ziaja i Bartosz Grzesiok …wspaniali ludzie,  którym udało się zjednoczyć off-roadowców i przy okazji doskonałej zabawy zrealizować zamierzony, szczytny cel. Brawo!
 

A zabawa? Było grubo! Klasy turystyk i extreme. Miało być spokojnie, jak zwykle bez napinki… Zdobywanie, a raczej fotografowanie pieczątek, większe i mniejsze przeprawy, podjazdy, zjazdy , trawersy no i oczywiście trochę błotka i dużo wody! Czyli to, co lubimy najbardziej! Ale nikt nie planował… boków, dachów i rolek w wykonaniu samochodów! Pamiętajcie zabawa zabawą…. ale bezpieczeństwo przede wszystkim!
 

Akcję uświetniła obecność Łukasza Łaskawca, czterokrotnego Mistrza Europy w Rajdach Baja, zdobywcy Pucharu Świata FIM oraz Mistrza Polski w rajdach Enduro  oraz Kajetana Kajetanowicza czterokrotnego rajdowego Mistrza Polski, którzy wspierali akcję oraz przekazali fanty na licytację.  Dla Kajetana była to na pewno okazja aby poznać off-road od podszewki.
 

Należy wspomnieć, że cała impreza nie odbyłaby się gdyby nie przychylność władz Gminy Łazy oraz  zaangażowania wielu osób w organizację akcji.
 

A do tego wszystkiego wspaniała pogoda i fantastyczna atmosfera. Drodzy organizatorzy czekamy na kolejną edycję już za rok!
 

Pamiętajcie, że pomóc  Sergiuszowi możecie w każdej chwili:

Możecie przekazać darowiznę: Należy dokonać wpłaty na konto fundacji SŁONECZKO: SBL ZAKRZEWO, Nr Konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, wpisując w tytule wpłaty: „Na leczenie i rehabilitację Sergiusza Cyran, symbol 73/C”
 

Możecie również oddać 1% swojego podatku:

W odpowiednim formularzu PIT w części: ”Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” „nazwa OPP” trzeba wpisać: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, w polu „nr KRS” wpisać: KRS 0000186434, w polu „Wnioskowana kwota” wpisać kwotę przekazywaną dla Sergiusz Cyran, która nie może przekroczyć 1% należnego podatku, w polu „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” należy wpisać „dla Sergiusza Cyran, symbol 73/C – na leczenie i rehabilitację” – Jest to niezbędna informacja, żeby kwota została zaksięgowana na koncie Sergiusza.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności