23.06.2013

SONIK I LOPEZ ZWYCIĘZCAMI W CZWARTEJ RUNDZIE MISTRZOSTW ŚWIATA FIM

23.06.2013
 

DESAFIO RUTA 40, ponad 3600 km, potworne, przeszywające zimno, temperatura spadająca momentami  do 1,5 stopnia Celsjusza,  co przy prędkości ponad 100 km/h  dawało się we znaki Riderom. Walka w tak trudnych warunkach stanowiła nie lada wyzwanie zwłaszcza dla quadowców i motocyklistów. Do tego jeszcze momentami deszcz i błoto. W takich warunkach przebiegała większość odcinków rajdu.
 

W Mistrzostwach Świata FIM Francisco “Chaleco” López (KTM 450) odniósł zwycięstwo w klasie Motocykli wyprzedzając Marca Come i Davida Casteu, po piętach deptał im Paulo Goncalves, który co prawda zajął drugie miejsce na szóstym etapie Rajdu Argentyny ale nie udało mu się odrobić strat i uplasował się w efekcie na czwartej pozycji. W rajdzie Argentyny lepszym od Lopeza o przeszło 1 minutę był Kurt Caselli.

 

W generalnej klasyfikacji Mistrzostw Świata FIM w motocyklach pozycję lidera po wszystkich czterech rundach zajmuje Marc Coma z 77 pkt., na drugim miejscu Goncalves 64 pkt.,  a na trzeciej pozycji uplasował się Lopez uzyskując 33 pkt.
 

W klasie quadów znakomite zwycięstwo odniósł Rafał Sonik, który rajd Argentyny ukończył na trzeciej pozycji ale w Mistrzostwach Świata FIM uplasował się na pierwszym miejscu zostawiając w tyle Pablo Copetti o blisko 2 godziny oraz Emiliano Fuenzalide. Jest to już trzecie pod rząd zwycięstwo Sonika w tych Mistrzostwach.  Na swoim koncie po czterech rundach ma już 75 punktów, 27 punktów więcej od Mohammeda Abu Issa. Trzeci w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata  jest Pablo Copetti z 47 punktami.
 

W Klasie Samochodów rajd Argentyny wygrał Nani Roma z pilotem Michelem Perrini jadący w MINI, na drugim miejscu dyet Orlando Terranova i Pablo Fiuza w Toyocie, a trzecią pozycję zajęli Marco Bulacia z Benjaminem Lozada również jadący w Toyotą.
 

Nie obyło się niestety bez tragedii. W wypadku zginął argentyński motocyklista Nicolas Rojas. Półtora kilometra po wjechaniu na odcinek specjalny motocyklista wypadł z trasy i doznał na tyle poważnych obrażeń, że zginął na miejscu.
 

Następna runda Mistrzostw Świata FIM odbędzie się w Brazylii. Kultowy rajd Dos Sertoes, nazywanym brazylijskim Dakarem rusza już za miesiąc (23 lipca) i będzie trwać do 04 sierpnia. Będzie to runda podwójnie punktowana więc trzeba bardzo uważać, gdyż po tej rundzie klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata może się mocno zmienić.
 

fot.: http://www.desafioruta40.com.ar 

fot.: Facebook Rafał Sonik

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności