07.07.2015

SPRZĘT I LUDZIE ROZGRZANI DO CZERWONOŚCI CZYLI II RUNDA PRZEPRAWOWYCH MISTRZOSTW H6 W WAŁBRZYCHU

07.07.2015
 

II runda PM H6 odbyła się na hałdzie Wiesław w Wałbrzychu. Lista startowa wyglądała imponująco, obstawione klasy CHL i ADV, natomiast w NOL ścisła czołówka. Oprócz terenu wyzwaniem była również pogoda, która przez wysokie temperatury przyprawiała o istny ból głowy.
 

Większość załóg pojawiła się już w piątek w Hotelu Aqua Zdrój w Wałbrzychu - idealne miejsce przygotowane perfekcyjne na przyjęcie zawodników.  Jak to zwykle bywa Ci, którzy mają najdalej zameldowali się jako  pierwsi. Ignac z Przemkiem jechali 800 km z Sokółki, żeby powalczyć na wałbrzyskiej hałdzie, tuż  za nimi pojawiła się ekipa z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej i tak po kolei  Warszawa, Cieszyn, Gdańsk, Częstochowa, Garwolin – cała Polska – miło, że taka ekipa dotarła do Wałbrzycha! W sobotę rano na bazie rajdu życie tętniło już pełną parą. W szybkim tempie powstały namioty biura rajdu i odpraw dla zawodników, namiot cateringowy, oraz bramy startowe. Seweryn odprawił sędziów i tu wielkie podziękowanie dla ekipy Sudety Off Road z Grabkiem i Czaszką na czele za zabezpieczenie obsługi sędziowskiej. Zabezpieczenie medyczne również gotowe - wszystko zostało dopięte.
 

Odprawa zawodników odbyła się w towarzystwie Zastępcy Prezydenta Miasta Wałbrzycha Pana Zygmunta Nowaczyka. Przywitani zostali zawodnicy oraz goście, omówiono zasady rywalizacji i zgodnie z harmonogramem zawodnicy zaczęli szykować się do startu.
 

Zawodnicy startowali parami, po 2 załogi z NOL, 2 z ADV i CHL , wszystko poszło płynnie i bez opóźnień. Zawodnicy wystartowali. Mieli przed sobą I etap 3-godziny ostrej walki, później godzinną przerwę i II etap.
 

Trasa wytyczona przez Seweryna to typowo przeprawowa pętla z mnóstwem dołków, rowów kilkoma naprawdę stromymi zjazdami. Kwintesencja Off Roadu z dodatkiem jazdy po sypkich zboczach niebotycznie gorącej hałdy.

Dodatkowo dla każdej z trzech klas (NOL – najbardziej zmodyfikowane auta z wyciągarką mechaniczną, ADV z wyciągarkami elektrycznymi oraz CHL – auta przypominające jeszcze seryjne pojazdy w jedną wyciągarką mechaniczną) przygotowano oddzielne odcinki specjalne.
 

Dla klasy CHL były to: rów z błotem na pierwszej próbie pokonywany dwukrotnie, kałuża z wodą i slalom między drzewami oraz bardzo widowiskowy zjazd ze zbocza hałdy na zakończenie.
 

W klasie ADV pierwszy OS to kawał jazdy wąską ścieżką po zboczu hałdy zakończony zjazdem do sypkiego wąwoziku schodzącego ze zbocza. Kolejne dwa OS-y to mieszanina błota, kamieni w przyjemnym chłodzie lasku u podnóża hałdy.
 

W klasie NOL na dobry początek czekał na zawodników stromy zjazd ze zbocza hałdy zakończony chłodzącą kąpielą w oczku wodnym u jej podnóża. Kolejne dwa OS-y to tereny po dawnych „biedaszybach” - czyli mieszanka dołków, wąwozów pozarastana młodymi drzewkami.
 

Zawodnicy po I etapie zaczynali zjeżdżać na przerwę, część się remontowała, część rezygnowała, ale duch walki mimo wszystko był nadal wielki!  Morderczy rajd weryfikował wszystkich, pierwsze rolki, boki, dachy - wojna trwała na maksa. Do drugiego etapu przystąpiło praktycznie 90% załóg
 

Po II etapie zawodnicy zjeżdżali na metę około godziny 17.00 – 17.30. Wszystkie załogi zmieściły się w czasie. Organizatorzy zaczęli liczyć wyniki i o 19.00 nastąpiło podsumowanie, wręczenie pucharów i nagród ufundowanych przez Firmę AutoMore Sp z o.o. generalnego dystrybutora produktów olejowych Penrite w Polsce oraz pamiątek ziemi wałbrzyskiej przekazanych przez Pana Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Atmosfera bardzo pozytywna, na pewno wszyscy wyjeździli się na maksa. Hałda to świetny teren do tego typu rajdów. Zawodnicy zmęczeni ale zadowoleni. I tak zakończyła się II runda Przeprawowych Mistrzostw H6. Przed nami III runda H6, które odbędzie się już 5 września w Dzikowcu. A tam okaże się kto wygrał rundę III, a kto wygrał w klasyfikacji generalnej PMH6 . Organizatorzy dziękują i zapraszają na kolejną rundę.
 

 fot. Sylwia Klimowicz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności