10.09.2013

STO LAT SZEŚCIODNIÓWKI

Termin: 30 września - 05 października

Miejsce: Gallura, Sardynia
 

W dniach 30 września do 5 października na Sardynii (Gallura) odbędzie się słynna Sześciodniówka czyli Mistrzostwa Świata Zespołów Narodowych w Rajdach Enduro.

Tegoroczna edycja zostanie rozegrana dokładnie 100 lat po pierwszym wyścigu, zorganizowanym w Carlisle w Wielkiej Brytanii (fot.). Do zawodów stanie 627 zawodników z całego świata ze 140 klubów, reprezentujących 36 krajów plus 4000 ludzi z obsługi!.
 

Mistrzostwa Świata Zespołów Narodowych w Rajdach Enduro to doroczne zawody motocyklowe, będące - zgodnie z regulaminem FIM - „testem niezawodności motocykli i umiejętności kierowców”. Składają się z sześciu jednodniowych etapów. W FIM World Trophy Polacy tylko raz zajęli pierwsze miejsce. W roku 1993 w Assen triumfowała nasza reprezentacja w składzie: Marek Dąbrowski, Maciej Wróbel, Wiktor Iwański, Wojciech Rencz, Andrzej Tomiczek, Ryszard Augustyn.

Potem nastąpiły lata chude, dlatego w tym roku PZM postanowił postawić na młodych zawodników i Polacy wystartują w klasie Junior World Trophy.

W polskich barwach pojadą: Adam Tomiczek, Paweł Szymkowski, Rafał Bracik i Jakub Kucharski. Poza reprezentacją Polski, w Sześciodniówce pojedzie także trzech naszych zawodników startujących w kategorii klubowej. W skład CKM Devil wchodzą: Damian Magierowski, Błażej Gazda i Robert Frydrych.

Trzymamy kciuki!!

źródło: x-cross

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności