05.10.2013

SZEŚCIODNIÓWKA

05.10.2013
 

Piąty dzień zmagań w Sześciodniówce... chyba nic już nie odbierze Francuzom palmy pierwszeństwa! Znakomita jazda Meo, Renet i Auberta wydaje się to potwierdzać. Na drugim miejscu są Amerykanie, a na trzecim Włosi ze znakomicie jadącym Alexem Salvini. Włoch mimo pechowego startu (najpierw gałąź wbita w rękę, potem urwany podnóżek) udowadnia rywalom, kto rozdaje karty.
 

W piątek dwukrotnie objechał Meo zajmując pierwsze miejsce podczas testów. Również w kategorii Juniorów prymat wiodą Francuzi, a w kategorii Kobiet prowadzą Australijki. Polacy na 10. miejscu. Do wyprzedzających nas Portugalczyków tracimy 9. minut. Czy jest to do nadrobienia? Przekonamy się już w sobotę. Szósty dzień zawodów to krótka dojazdówka i finałowy motocross w podziale na klasy. Organizatorzy poinformowali, że bezpośrednią dwugodzinna transmisję nada RAI Sport1 (początek ok. 15.00).

 

04.10.2013

Mistrzostwa Świata Zespołów Narodowych w rajdach Enduro powoli wkraczają w kluczową fazę. Całkowicie nowa trasa i odcinki specjalne przysporzyły niektórym zawodnikom wielu kłopotów. Również sprzęt po przejechaniu kilkuset kilometrów w tak ekstremalnych warunkach zaczyna zawodzić.
 

Na szczęście polscy zawodnicy wciąż prą do przodu i starają się minimalizować ryzyko. Czwarty dzień to dzień ciągłych zmian na czołowych lokatach. Antoine Meo (Francja) utrzymał pozycję lidera, choć dwukrotnie na odcinkach specjalnych szybszy był od niego Salvini (Włochy) i raz Strang (Australia). Aktualny mistrz świata klasy E1, mimo przesiadki z czterosuwowej 250 na dwusuwową 300 nie ma sobie równych. Do podobnych roszad doszło w Junior World Trophy, w której o prymat walczyli dwaj Francuzi: Larrieu i Bellino. Bardzo dobrze pojechał Paweł Szymkowski, który zajął 14. miejsce wśród juniorów. W klasyfikacji generalnej jesteśmy na 10 miejscu i cały czas jedziemy w komplecie. W piątek zawodnicy pokonają tą samą trasę, ale pogoda może sprawić niespodziankę ponieważ prognozy zapowiadają deszcz.
 

Z ostatniej chwili... W związku z tragedią, jaka rozegrała się w pobliżu wyspy Lampedusa i ogłoszonym piątkiem dniem żałoby narodowej, zawodnicy uczestniczący w Sześciodniówce uczczą minutą ciszy pamięć ofiar.

 

03.10.2013

Tegoroczna Sześciodniówka nie obfituje w zbyt wiele niespodzianek. Najbardziej doskwierał zawodnikom wszechobecny kurz. Zacięty bój o zwycięstwo indywidualne w generalce toczą Australijczyk Daniel Milner i Francuz Antoine Meo. Mimo świetnej jazdy Milnera Australia straciła drugą pozycje na rzecz USA, gdyż najważniejsza w takich zawodach jest równa jazda całej ekipy, a nie pojedyncze wyniki.
 

Gospodarze nadal są tuż za podium, a stawce przewodzi oczywiście ekipa Francji, która także nie ma sobie równych w Junior Trophy. Tutaj Włosi są drudzy i zaciekle atakują Francję aby chociaż to jedno trofeum zostało w ich ojczyźnie. Polska ekipa po problemach sprzętowych i spóźnieniu Jakuba Kucharskiego nadal zajmuje 10. pozycję. Nasi zawodnicy starają się jechać równo mimo, iż zmęczenie zaczyna dawać znać o sobie i coraz łatwiej o błędy. Zespół klubowy CKM Devil po trzecim dniu zajmuje 36 miejsce. Najmłodszy zawodnik „klubowy” Damian Magierowski zaliczył wywrotkę na trasie, ale mimo wszystko jedzie dalej. Czwarty i (piąty) dzień zawodów powinien być nieco łatwiejszy, bo jest więcej asfaltu

 

02.10.2013

Drugi dzień ISDE na Sardynii i kolejny dzień świetnej jazdy Francuzów w World Trophy, zwłaszcza Antoine Meo. Zawodnik ten wygrał trzy z sześciu odcinków specjalnych. Drugie miejsce zajęła Australia, trzecie – Włochy. W kategorii Junior zwyciężyli także Francuzi, przed Włochami i Anglikami, wśród kobiet najszybsze były Australijki.
 

Miejsca Polaków w drugim dniu: Adam Tomiczek – 21 (E1), Rafał Bracik - 38 (E1), Jakub Kucharski - 46 (E1), Paweł Szymkowski – 39 (E2), w klasyfikacji generalnej nadal jesteśmy na 10. miejscu. Zawodnicy trzeciego dnia pojadą tą sama trasą co do tej pory, tyle że w przeciwnym kierunku. Drobne zmiany dotyczą tylko krótkich fragmentów, które jednak mogą zaskoczyć zawodników poziomem trudności.

 

01.10.2013

W poniedziałek wystartowała 88 edycja Mistrzostw Świata Zespołów Narodowych potocznie zwanych Sześciodniówką. Znawców tematu nie zdziwi fakt, że zarówno w klasyfikacji World Trophy jak i Junior Trophy przewodzą Francuzi. Polski zespół startujący w tym roku w klasyfikacji Junior Trophy w składzie Paweł Szymkowski, Adam Tomiczek, Rafał Bracik oraz Jakub Kucharski, po pierwszym dniu zajmuje 10 pozycję.
 

Niestety nie obyło się bez problemów na szczęście drobnych takich jak blokujący się hamulec w motocyklu Rafała Bracika. Za nami zespół Finlandii, która po stracie Miki Ahohi i Juhy Salminena, który niespodziewanie ogłosił koniec kariery, wystawia jedynie zespół juniorski. Jedyny polski zespół klubowy CKM Devil składający się z zawodników: Robert Frydrych, Błażej Gazda i Damian Magierowski zajmuje obecnie 44 lokatę.
 

źródło: x-cross

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności