04.01.2015

TADDY BŁAŻUSIAK NIE ZAWIÓDŁ KIBICÓW

04.01.2015
 

W trzeci dzień nowego roku w miejscowości Riesa w Niemczech, przed dziewięcioma tysiącami kibiców zgromadzonymi na Sachsen-Arena, rozegrana została II runda Mistrzostw Świata FIM Superenduro. Kobice liczyli jak zawsze na moc wrażeń i nie zawiedli się. Tadeusz Błazusiak ponownie stanął na pierwszym miejscu na podium powiększając swoją przewagę po zaciętej walce, nad drugim Davidem Knightem do 13 oczek.
 

W pierwszym wyścigu Taddy szybko objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca starcia. Polak cały czas czuł na plecach oddech Knighta, ale Brytyjczyk nie był w stanie skutecznie zaatakować naszego mistrza. Na trzecim miejscu zameldował się Alfredo Gomez.
 

W drugim biegu, z odwróconą kolejnością, rewelacyjnym startem popisał się Knight. David jeszcze przed końcem pierwszego kółka wskoczył na pozycję lidera i utrzymując równe tempo dowiózł prowadzenie do mety. Tym razem Taddy nie miał łatwego zadania, bo po pierwszym okrążeniu zajmował dopiero 11. miejsce. Polak po raz kolejny udowodnił, że świetnie potrafi radzić sobie z presją i po szaleńczym pościgu, ostatecznie na mecie zameldował się na trzecim miejscu, za Knightem i Tylorem Robertem.
 

Trzeci i ostatni wyścig wieczoru był ostrą walkę między duetem Red Bull KTM – Walkerem i Błażusiakiem. Początkowo to Taddy jechał na prowadzeniu, jednak na cztery okrążenia przed końcem, Jonny zdołał wyprzedzić Polaka i zwyciężył swój pierwszy wyścig tego sezonu. Trzeci szachownicę minął Knight.
 

Grand Prix Niemiec 2015 wyniki:

  1. Tadeusz Błażusiak 54 punkty
  2. David Knight 53
  3. Jonny Walker 46
  4. Tylor Robert 39
  5. Alfredo Gomez 35

 

Klasyfikacja generalna MŚ po 2 rundach:

  1. Tadeusz Błażusiak 116 punktów
  2. David Knight 103
  3. Jonny Walker 81
  4. Tylor Robert 69
  5. Cody Webb 68

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności