04.03.2015

TADDY BŁAŻUSIAK WYSTARTUJE W ERZBERGU. KONIEC ŚCIGANIA W SERII AMA ENDUROCROSS

04.03.2015
 

Po siedmiu latach startów i pięciu tytułach z rzędu, Tadeusz Błażusiak rezygnuje z uczestnictwa w amerykańskiej serii AMA Endurocross. Za to planuje starty w imprezach extreme enduro, w tym w Erzberg Rodeo.
 

W wywiadzie dla brytyjskiego bloga Enduro21 Tadeusz Błażusiak przyznał, że był zmęczony liczbą imprez w sezonie i z trudem ale chce zrezygnować ze startów w zaczynającej się w weekend serii AMA Endurocrossu. Błażusiak wygrywał tytuły w Stanach od 2009 do 2013 roku, a łączna liczba zwycięstw wszystkich innych zawodników w serii i tak jest niższa niż łączna liczba zwycięstw Błażusiaka. Mimo, że w zeszłym roku Tadek musiał pogodzić się z oddaniem tytułu Cody Webbowi,  nadal prezentował dobrą formę. W tym roku (patrząc  na wyniki w Super Enduro) spokojnie mógłby powalczyć o kolejny.
 

W międzyczasie Błażusiak zdobył 5 tytułów Mistrza Świata SuperEnduro (wcześniej Indoor Enduro World Cup) i jest o włos od przypieczętowania szóstego. Błażusiak pięciokrotnie wygrywał Erzberg Rodeo, w zeszłym roku zdominował stawkę w polskiej imprezie Red Bull 111 Megawatt.
 

Endurocross dał mi tak dużo - sprawił, że jestem dzisiaj osobą, którą jestem - wiec odejście jest ciężką decyzją. Ale osiągnąłem w sporcie więcej niż kiedykolwiek mógłbym sobie wyobrazić. Nigdy nie przypuszczałem, że wygram jeden tytuł, a wygrałem pięć z rzędu. Szczerze mówiąc, nie zmieniłbym nic w mojej karierze. Trochę mi oczywiście smutno, że nie wystartuję w piątek, ale z drugiej strony jest mi też lżej. Nie zrozumcie mnie źle, kochałem każdą minutę ścigania, ale to też bardzo ciężka praca. Radzenie sobie z 9-godzinową różnicą czasu i dziesiątki lotów przez Atlantyk przez 7 lat z rzędu było bardzo męczące - mówił Tadeusz Błażusiak w wywiadzie dla Enduro21.
 

Polak dodaje, że od dłuższego czasu chciał wrócić do ścigania się w zawodach extreme enduro. Napięty harmonogram zawodów endurocrossowych mocno ograniczał taką możliwość. W tym roku ma być inaczej, a Błażusiak planuje start w Erzberg Rodeo oraz wybranych rundach Mistrzostw Świata Enduro.
 

Od mojego ostatniego startu w extreme enduro wiele się zmieniło i sport ewoluował. Jest tyle ciekawych wyścigów w których chciałbym wystartować. Chciałbym też pojawić się na kilku rundach Mistrzostw Świata Enduro. Świetnie bawiłem się w zeszłym roku we Włoszech i sam byłem zaskoczony jak dobrze mi poszło - dodał Taddy Błażusiak.
 

Na chwilę obecną Taddy posiada komfortową, ponad 40-punktową przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata SuperEnduro. Ostatnia impreza serialu odbędzie się 14. marca we Francji.
 

Źródło: scigacz.pl

fot. pozadrogami.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności