18.11.2013

TADDY NIEPOKONANY!

18.11.2013

W minioną niedzielę 17 listopada w Echo Arena w Liverpoolu byliśmy świadkami fantastycznego zwycięstwa Tadka Błażusiaka, który w pięknym stylu rozpoczął nowy sezon 2013/2014 FIM SuperEnduro World Championship!

Tadek Błażusiak (KTM) wygrał wszystkie trzy wyścigi zdobywając łącznie 63 pkt i wyprzedzając drugiego w kolejności  Davida Knighta (Sherco) 45pkt oraz Dani Giberta (Husaberg) 41pkt., który zajął trzecią pozycję.

W klasie Juniorów niepokonany w obydwu biegach był brytyjczyk Jamie Mccanney (Husqvarna) 37pkt, a za nim na drugim miejscu na podium uplasował się zawodnik ze Szwecji  Andreas Linusson (KTM) 33pkt. Natomiast na trzeciej pozycji Giacomo Redondi (KTM) zdobył 26pkt. Tyle samo punktów uzyskał nasz reprezentant w klasie Juniorów Mistrz Polski Paweł Szymkowski. Niestety na  czwartej pozycji Polaka zaważył wynik z drugiego biegu, podczas którego to właśnie Włoch był szybszy.

Pozostali nasi zawodnicy Tomasz i Adam Zych oraz Michał Włodarczyk nie zostali niestety sklasyfikowani.

Po raz pierwszy w historii mogliśmy podziwiać również rywalizujące ze sobą kobiety w SuperEnduro Women’s Cup. Kobiety miały do przejechania jeden wyścig. Na czele Pań stanęła faworytka Laia Sanz (S-Honda) 20pkt, drugie miejsce na podium zajęła brytyjka Emma BRISTOW (Sherco) 17pkt., a trzecie miejsce wywalczyła Jane DANIELS (GB-Husqvarna) 15pkt.