14.03.2015

TADEK BŁAŻUSIAK PO RAZ SZÓSTY MISTRZEM ŚWIATA

14.03.2015
 

Tadeusz Błażusiak po raz szósty w swojej karierze zdobył tytuł Mistrza Świata SuperEnduro! Dzisiejsza ostatnia runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro, która odbyła się w Cahors we Francji była tylko ukoronowaniem zwycięstwa Tadka w całym sezonie 2014/2015.
 

Błażusiak przystępując z przewagą 41 pkt. do ostatniej rundy wiedział dokładznie, jak ma jechać aby dowieźć upragniony szósty tytuł do mety. Najważniejsze było jechać rozważnie aby nie popełnić błędów. Ostatnią rundę Błażusiak ukończył w efekcie na trzeciej pozycji ale to i tak wystarczyło aby odebrać mistrzowski tytuł! Gratulacje Taddy!
 

Walka o pierwsze miejsce w trzeciej rundzie rozegrała się pomiędzy Cody Webbem, a Jonny Walkerem. David Knight niestety wycofał się w wyścigu na skutek kontuzji palca. Pierwsze miejsce zgarnął  Jonny Walker.
 

W Klasie Junior na pierwszym miejscu na podium stanął Tremaine Ty, drugi był Lettenbichler Manuel, a trzeci Tempier Cedric. Oskar Kaczmarczyk ukończył rundę na ósmym miejscu. Mistrzem Świata został Ty Tremaine.

 

fot. FIM SuperEnduro World Championship, Enduro21.com

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności