22.02.2014

TADEK BŁAŻUSIAK WYWALCZYŁ PIĄTY TYTUŁ MISTRZA ŚWIATA W SUPERENDURO!

22.02 2014
 

To był niesamowity wieczór, Tours we Francji. VI ostatnia runda Mistrzostw Świata w SuperEnduro zakończyła się sukcesem Tadka Błażusiaka, który tym samym został po raz piąty okrzyknięty Mistrzem Świata w SuperEnduro!

 

Wszystko mogło się wydarzyć ale wierzyliśmy, że Taddy wygra! I właśnie podczas tej rundy Taddy  udowodnił, że jest najlepszy i w SuperEnduro nie ma sobie równych! Do zdobycia tytułu Mistrza Świata wystarczyło wygrać jeden wyścig... Pierwszy wyścig Klasy Prestige i wygrana Błażusiaka! W kolejnym wyścigu wykazał się już Jonny Walker ale w trzecim nie zdołał już pokonać Błążusiaka, który z 59 pkt. stanął na 1. miejscu na podium Grand Prix Francji. Drugie miejsce przypadło Walkerowi (55pkt.), a trzecie Bellino Mathiasowi 42 pkt.). Tytuł Mistrza Świata Błażusiak wywalczył uzyskując 338 pkt. Pokonany  David Knight został V-ce mistrzem (274 pkt.), natomiast Jonathan Walker (259 pkt.) został trzecim najlepszym zawodnikiem w halowym SuperEnduro.
 

 Podczas tej ostatniej rundy poszczęściło się również Pawłowi Szymkowskiemu, który z 26 pkt. zająl 3. miejsce na podium. Niestety nie wystarczyło to, aby stanąć również na podium za cały sezon Pucharu Świata Juniorów. W efekcie Szymkowski zajął piąte miejsce w generalce (100 pkt.) Zdobywcą Pucharu Świata Juniorów został Giacomo Redondi (150 pkt.), natomiast tytuł v-ce mistrza przypadł Andreasowi Linusson.           
                                                                                         

fot. enduro21.com; FB: FIM SuperEnduro World Championship, www.moto-live

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności