11.02.2013

TADEUSZ BŁAŻUSIAK ZWYCIĘŻYŁ II RUNDĘ MISTRZOSTW ŚWIATA 2013 W SUPERENDURO

11.02.2013

Tadeusz Błażusiak wygrał drugą rundę Mistrzostw Świata 2013 w SuperEnduro w Barcelonie! Po trzech finałach wieczoru Polak wyprzedził Davida Knighta (Wielka Brytania, KTM) oraz Alfredo Gomeza (Hiszpana, Husaberg).

W pierwszym finale prowadził z 24 sekundową przewagą nad Ivanem Cervantesem. W drugim finale, w którym zawodnicy jechali w odwrotnej kolejności, Błażusiak miał zderzenie z wolniejszym zawodnikiem i zaliczył upadek i w efekcie zakończył ten wyścig na trzecim miejscu. Natomiast trzeci finał okazał się szczęśliwy dla Polaka i ukończył go z pierwszym czasem! Po wczorajszym Grand Prix Błażusiak prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata 2013 z 29 punktową przewagą!

6. Thomas Oldrati (Husaberg) 52 pkt

Natomiast w Pucharze Świata Juniorów  Paweł Szymkowski po wyścigu był piąty i zdobył 21 punktów! W klasyfikacji generalnej stawia to nasz młody talent z Cieszyńskiego Klubu Motorowego na drugiej pozycji ze stratą 12 punktów do prowadzącego Danny Mccanneya.