05.09.2015

THE WALL EXTREME ENDURO RACE

05.09.2015
 

I edycja wyścigu THE WALL EXTREME ENDURO RACE  odbyła się w ostatni weekend sierpnia na torze Metzeler Offroad Park w magicznej scenerii, w miejscowości Pietramurata we Włoszech! W tych ekstremalnych zawodach enduro udział wzięli m.in Johnny Walker, Johnny Aubert, Alex Salvini, Graham Jarvis i Alfredo Gomez!
 

Zawody odbyły sie na terenie ośrodka Offroad Park, na którym zlokalizowanych jest kilka torów dedykowanych dla pasjonatów trialu, enduro i motocrossu. Zawody przeprowadzono na specjalnie przebudowanym i przygotowanym pod hard enduro terenie.
 

30 sierpnia o godz. 11.00 rozpoczęły się testy kwalifikacyjne. Na pierwszy ogień czekał na zawodników test cross, na którym jeden przejazd trwał około 4-5 minut. Po nim zawodnicy musiali zmierzyć się z około jedynasto minutowym testem enduro, który został urozmaicony dodatkowymi elementami w postaci kamieni, ogromnych balali i wielkich betonowych okręgów. Każdy z testów zawodnicy pokonywali czterokrotnie. Po południu okazało się kto z grona starujących zakwalifikował się do wieczornego biegu finałowego, na który przypadały trzy okrążenia. W każdym kolejnym okrążeniu ilość uczestników, którzy przechodzili do kolejnego etapu zmniejszała się. W finałowym wyścigu wystartowało już tylko 10 zawodników. Należy dodać, że końcowe okrążenia miały miejsce pod osłoną nocy, dlatego też niezbędne było posiadanie lamp w motocyklach.
 

Nie obyło się niestety bez latających nad głowami motocykli ale zważywszy poziom trudności trudno się dziwić iż takie sytuacje miały miejsce!
 

Bezkonkurecyjny we wszystkich testach okazał się Lider całego cyklu Hard Enduro 2015 Jonny Walker, który z łatwością poradził sobie z formułą zawodów:  extremalnym wyścigiem i extremalnym enduro! Ustanowił najszybszy czas ze wszystkich testów i stanął na szczycie podium zostawiając w tyle Grahama Jarvisa i Alfredo Gomeza.
 

Nie obyło się niestety bez kontuzji m.in Jonny Aubert , na skutek upadku doznał kontuzji ramienia. Urazy wpisane są w ryzyko sportów extremalnym ale oby było ich jak najmniej!
 

Należy wspomnieć o doskonałej organizacji i fantastycznej rodzinnej atmosferze, jaka panowała na zawodach. Przypomnijmy, że nie są to pierwsze zawody, które odbyły się na terenie Offroad Park w Pietramurata. Na początku roku zorganizowane zostały tam zawody MX GP czyli jedna z rund Mistrzostw Świata w Motocrossie sezonu 2015. Przy okazji należy podkreślić wszechstronność ośrodka, który dedykowany jest nie tylko do organizacji zawodów ale i do trenowania różnych dyscyplin motosportu zarówno enduro, superenduro, motocrossu, jak i trialu.
 

Klasyfikacja The Wall Extreme Enduro Race 2015:

  1. Jonny Walker (KTM)
  2. Graham Jarvis (Husqvarna)
  3. Alfredo Gomez (Husqvarna)
  4. Manni Lettenbichler (KTM)
  5. Alex Salvini (Honda)
  6. Thomas Oldrati (Husqvarna)
     

Z niecierpliwością czekamy już na kolejną edycję THE WALL EXTREME ENDURO RACE  mając jednocześnie nadzieję, iż na stałe wpiszą się  te zawody do światowego kalendarza imprez hard enduro!
 

Polecamy film z I edycji THE WALL EXTREME ENDURO RACE:

https://www.youtube.com/embed/vssd0N1LCGw


 

fot. FB: Offroad Park

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności