17.04.2016

TRENING I RELAKS R-SIX TEAM PRZED RAJDEM KATARU

17.04.2016
 

Testy Raptora na katarskiej pustyni, wizyta w salonie Forda, odbiory administracyjne i techniczne oraz relaks nad basenem. Tak w skrócie wyglądały dwa dni, które przed startem w Sealine Cross-Country Rally spędzili w Ad-Dausze Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski. W poniedziałek z samego rana R-Six Team ruszy na trasę trzeciej rundy Pucharu Świata FIA.
 

Swój pobyt w Katarze R-Six Team rozpoczął od… wizyty w salonie Forda. – Są dwa miejsca na świecie, w których można dorobić kluczyki do Forda Raptora. Są to Stany Zjednoczone i Katar. Ponieważ miejscowi mają nieco inne podejście do czasu, cała procedura zajęła bagatela pięć godzin – śmiał się Jarek Kazberuk.
 

Z nowym kompletem kluczyków zespół wyjechał na pustynię. – Zrobiliśmy ostatni test. Musieliśmy przystosować zawieszenie do katarskiej pustyni, która w porównaniu do tej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dużo bardziej kamienista i twarda. Potrzebne było też kilka drobnych przeróbek, które dostosowały Raptora do naszej dwójki – powiedział Robin Szustkowski, którego przed dwoma tygodniami, w załodze R-Six Team zastąpił tata – Robert.
 

W niedzielę o poranku zespół sprawnie przeszedł odbiory administracyjne i techniczne. – Taka jednodniowa formuła jest idealna. Nie minęło parę godzin i mieliśmy wszystko za sobą. Teraz mamy ostatnie godziny na relaks nad basenem i wracamy na biwak na wieczorną odprawę oraz rozdanie roadbooków. Dowiemy się również, o której godzinie startujemy w poniedziałek. W grupie T2.1 mamy dziewięciu miejscowych konkurentów, więc walka będzie zacięta! – zapowiedział Kazberuk.
 

Już w poniedziałek kierowcy pokonają 226 km odcinka specjalnego, który będzie zarazem pierwszym wielkim testem nawigacyjnym. Sealine Cross-Country Rally znany jest jako jeden z najtrudniejszych pod tym względem rajd świata.
 

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności