03.09.2018

TRIAL DES NATIONS 2018

W dniach 22-23 września 2018 w czeskiej miejscowości Sokolov odbędzie się coroczne święto Trialu czyli  FIM Trial des Nations World Championship 2018! Na zawody zjadą trialowe drużyny z całego Świata! W tym roku nie zabraknie również polskiej kadry narodowej!

 

 

Na drużynowych Mistrzostach Świata w klasie Men's International Trophy walczyć będzie czołówka z Mistrzostw Polski w składzie:

Gabriel Marcinów, Michał Łukaszczyk i Daniel Jan Gąsienica.

 

Natomiast w klasie Women's World Trophy Polskę rezprezentować będą: Julia Boronowska, Julia Majtyka i Anna Wygachiewicz!

Jest to niewątpliwie przełom w kobiecym trialu, ponieważ pierwszy raz w historii będziemy mogli kibicować polskim zawodniczkom na zawodach tak wysokiej rangii! Niewątpliwie do wytypowania składu polskiej reprezentacji kobiet przyczyniły się sukcesy młodej utalentowanej Julii Boronowskiej, która podczas swoich pierwszych startów na Mistrzostwach Europy Trial zajęła wysokie 2 i 3 miejsce. Natomiast cały sezon Mistrzostw Europy zakończyła na zaszczytnym 3. miejscu w generalnej klasyfikacji Kobiet w klasie International!

 

Skład polskiej, męskiej reprezentacji zmieniał się na przestrzeni lat począwszy od roku 1984.

Najwyższy, jak do tej pory wynik  Polacy zdobyli w 2006 podczas zawodów Trial des Nations, które odbyły się w Wielkiej Brytanii. Wówczas polska drużyna  wystąpiła w składzie: Kaczmarczyk Przemysław, Cyrwus Sebastian, Lubarda Rafał i Ceremuga Karol.

Natomiast w 1999 skład był unikatowy, ponieważ na Drużynowe Mistrzostwa Świata Polska wytypowała dwa rodzeństwa: Błażusiaków i Łapków! Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Błażusiak Tadeusz, Błażusiak Wojciech, Łapka Michał i Łapka Łukasz!  Wówczas zajęliśmy 9. miejsce.

Nasz Mistrz Taddy Błażusiak  potem jeszcze dwukrotnie wraz ze swoim bratem reprezentował  nasz kraj podczas zawodów TDN.

 

Tymczasem trzymamy kciuki za całą naszą, tegoroczną reprezentację. A zwłaszcza kibicujemy naszym Paniom, bo w końcu na światowych zawodach trialowych doczekaliśmy się damskiej, polskiej reprezentacji!

 

W ubiegłym roku niepokonani byli Hiszpanie i to zarówno w klasie Men's World Championship, jak i Women's Cup. Natomiast w klasie Men's International Trophy najlepiej wypadli zawodnicy z Australii!

Wydarzenie to będzie z pewnością okazją do podziwiania światowej czołówki trialowej m.in z Toni Bou  na czele i to zarówno dla kibiców, jak i samych zawodników!

 

Wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/255259635317542/

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności