06.10.2018

TRIAL DES NATIONS 2018

W dniach 22-23 września 2018 w czeskiej miejscowości Sokolov odbyło się coroczne święto Trialu czyli  FIM Trial des Nations World Championship 2018! W zawodach udział wzięły drużyny z całego Świata, w tym również polska reprezentacja!

Po raz pierwszy w historii trialu mogliśmy kibicować polskiej reprezentacji kobiet. Nasz kraj reprezentowały: Julia Boronowska, Julia Majtyka i Anna Wygachiewicz. Dziewczyny pierwszy raz, jako drużyna mogły zaprezentować się na arenie miedzynarodowej. Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych podczas drugiego dnia zmagań czyli finałów oraz wysokiego poziomu zawodów polskie zawodniczki dały z siebie wszystko i objechały drużynę z Portugalii! Tym samym zajęły przedostatnie 9.  miejsce. wśród najlepszych drużyn Świata!

Z kolei nasi Panowie bardzo dobrze zaprezentowali się w klasie International. W drużynie męskiej reprezentującej nasz kraj wystąpili czołowi zawodnicy z Mistrzostw Polski: Gabriel Marcinów, Michał Łukaszczyk i Daniel Jan Gąsienica. Zaledwie o jeden punkt przegrali ze Szwajcarią 8. miejsce i w efekcie uplasowali się w połowie stawki na 9. pozycji!

Na zawody zjechali się najlepsi zawodnicy z całego Świata, oczywiście z Toni Bou na czele! Poziom zawodów, jak zwykle był bardzo wysoki! W pierwszy dzień, który był dniem kwalifikacji, sporym zaskoczeniem była wygrana  drużyny z Japonii. Ale w finałach Hiszpanie nie dali odebrać sobie zwycięstwa i uplasowali się na pierwszym miejscu w klasie Men's World Championship!

W klasie Women z dwunastopunktową przewagą wygrały zawodniczki z Wielkiej Brytanii.

Natomiast w klasie International, najbardziej licznej, bo startowało w niej aż szesnaście teamów, najlepiej wypadła drużyna gospodarzy czyli Czech.