22.05.2017

TRIALOWANIE W KRZESZOWICACH

Trialowania czas zacząć! Zawodnicy nie mogli się już doczekać pierwszego w tym sezonie starcia, które miało miejsce w miniony majowy weekend w Miękini k/Krzeszowic,  gdzie rozegrane zostały I i II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial oraz Classic Trial. Jak zwykle na zawody stawiła się cała śmietanka polskiego trialu! A organizatorem zawodów był PZM Kraków i KKCiM Smok przy wsparciu Burmistrza gminy Krzeszowice.

 

Zawodnicy z bojowym nastawieniem ale i w przyjacielskiej atmosferze stanęli do rywalizacji. Sporą niespodzianką w najmocniejszej grupie A, o której mówiło się już od początku zawodów,  był start reprezentanta  TMSM „SPARTA” Wrocław, Martina Matejicka, czterokrotnego Mistrza Czech i stałego bywalca Mistrzostw Europy w Trialu, który stanął do rywalizacji  z polskimi zawodnikami. Matejicek po dwóch dniach zawodów, ze sporą przewagą pokonał dotychczasowego Mistrza Polski Gabriela Marcinowa (AMK Gliwice), który tym razem uplasował się na 2. pozycji. 3. miejsce zajął Michał Łukaszczyk (AMK Nowy Targ), a Jan Gąsienica tym razem stanął poza podium.

 

W grupie B raczej bez większych niespodzianek. Pierwsze miejsce zajął Rafał Luberda (AMK Nowy Targ), 2. był Tomasz Hajduk (KKCiM Smok Kraków), a na 3. uplasował się Sebastian Cyrwus (AMK Gliwice).

 

W grupie C Mistrzostw Polski triumfował Piotr Ryncarz (KKCiM Smok Kraków). Tuż za nim był Michal Pyzowski (AMK Gliwice), który mamy nadzieję, że już na stałe zagości w Mistrzostwach Polski Trial! Na 3. miejscu uplasował się kolega klubowy Ryncarza, Adam Łanoszka! 

 

Jedyna kobieta startująca w Mistrzostwach Polski Ania Wygachiewicz (AP Warszawa) ponownie stanęła do rywalizacji razem z mężczyznami w Klasie Otwartej i pomimo zajęcia odległego miejsca, to z pewnością była to dobrze wykorzystana lekcja! Brawo!

 

W Młodzikach natomiast świetnie pojechał Krzysiek Ryncarz (KKCiM Smok Kraków) , który w tym sezonie stawia pierwsze kroki na Mistrzostwach Europy w Trialu!

 

W Classic Trialu niepokonany był Jażdżewski Jarosław reprezentujący AMK Gliwice, który wyjeździł komplet punktów!

 

W Pucharze Polski natomiast w najliczniejszej Klasie Otwartej 1. miejsce wywalczył Lenart Zbigniew (MKS Trial Ochotnica), w Młodzikach natomiast świetnie poradził sobie Paweł Ryncarz (KKCiM Smok Kraków) zdobywając komplet punktów! W klasie Kobiet niestety frekwencja niedopisała i wystartowały tylko dwie zawodniczki, a 1. miejsce zdobyła ubiegłoroczna zdobywczyni Pucharu Polski Julia Boronowska (BKM Bytom), a 2. zajęła jej imienniczka Julia Majtyka (KKCiM Smok Kraków). W klasie Maluch rywali zdeklasował Żyznowski Miłosz (AP Kraków). W Weteranach z kolei triumfował Marek Pawlikowski (AMK Nowy Targ), a w Amatorach Jankowski Tomasz (KKCiM Smok Kraków).

 

Pomimo obaw, pogoda na szczęście sprzyjała zawodnikom i zawody przebiegły spokojnie i zgodnie z planem w porównaniu do ubiegłorocznych zawodów, kiedy to rozszalała się burza i rywalizacja została skrócona ze względu na trudne i niebezpieczne warunki na odcinkach. 

 

Po pierwszym starciu zawodnicy szykują się już do kolejnych rund, które odbędą się już 10 i 11 czerwca w Bytomiu! 

 

Szczegółowe wyniki I i II rundy MP, PP i Classic Trial:

MP I runda: http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/trial/wyniki/2017/oimp_01_2017-05-20_krzeszowice.pdf

MP II runda: http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/trial/wyniki/2017/oimp_02_2017-05-21_krzeszowice.pdf

PP I runda: http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/trial/wyniki/2017/ppol_01_2017-05-20_krzeszowice.pdf

PP II runda: http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/trial/wyniki/2017/ppol_02_2017-05-21_krzeszowice.pdf

Classic Trial I runda: http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/trial/wyniki/2017/classic_01_2017-05-20_krzeszowice.pdf

Classic Trial II runda: https://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/trial/wyniki/2017/classic_02_2017-05-21_krzeszowice.pdf

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności