04.06.2016

URODZINOWY ETAP RAFAŁA SONIKA

04.06.2016
 

Pierwszy etap tegorocznego Rajdu Sardynii był dla Rafała Sonika wyjątkowy. Zwycięzca Dakaru i czterokrotny zdobywca Pucharu Świata 3 czerwca obchodził swoje 50. urodziny i choć na mecie zameldował się z trzecim czasem, żaden z jego rywali nie miał tak ciepłego powitania. W Budoni czekali polscy kibice z transparentami i gromkim „100 lat” na ustach.
 

Podczas piątkowego etapu zawodnicy mieli do pokonania dwie sekcje z pomiarem czasu, liczące odpowiednio 70 i 90 km. Do mety obu z nich, stawka quadowców dojeżdżała w tej samej kolejności. Najszybszy był Sebastien Souday, za nim Ignacio Casale, trzeci Rafał Sonik, a czwarty Kamil Wiśniewski.
 

- Podobnie, jak w poprzednich latach, moi rywale na początku są szybsi ze względu na większe opony. Oni mają „22”, a ja „20”. To oznacza, że mam mniejszy prześwit i muszę ostrożniej jechać po kamieniach i głazach, ale jednocześnie mniej narażam sprzęgło oraz silnik. Ta taktyka sprawdziła się w trzech ostatnich edycjach, więc zobaczymy, czy scenariusz powtórzy się w tym roku. Czas pokaże – powiedział quadowiec. 
 

W miasteczku Budonina lidera Pucharu Świata czekała niespodzianka. Grupa jego przyjaciół i kibiców przyjechała na metę z transparentami i gitarą, by zaśpiewać mistrzowi „100 lat” z okazji 50. urodzin. – To była wielka niespodzianka, zwłaszcza że moi kibice i przyjaciele schowali się, tak abym zobaczył ich w ostatniej chwili! Świętowanie, zgodnie z planem, odkładam jednak na inny dzień. Dziś tylko czytam życzenia spływające z różnych zakątków świata i idę spać. Jutro czeka nas pierwszy dzień maratonu – zakończył Sonik.
 

W sobotę rajdowcy ruszą na południe do miejscowości SaItria . Jak wspominał „SuperSonik” będzie to pierwszy dzień maratonu, podczas którego zawodnicy nie mogą korzystać z pomocy serwisu. Mechanicy quadami i motocyklami zajmą się dopiero w niedzielę w Arabatax, trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy dbałością o sprzęt i bezpardonową walką o zwycięstwo.
 

Po SS1
1.SebastienSouday (FRA) 1:16.30
2. Ignacio Casale (CHL) +0.46
3. Rafał Sonik (POL) + 3.51
4. Kamil Wiśniewski (POL) + 5.18
 

Po SS2
1.SebastienSouday (FRA) 1:57.26
2. Ignacio Casale (CHL) + 2.13
3. RafałSonik (POL) + 3.21
4. Kamil Wiśniewski (POL) + 7.40
 

Klasyfikacja rajdu:
1. SebastienSouday (FRA) 3:14.57
2. Ignacio Casale (CHL) + 2.59
3. Rafał Sonik (POL) + 6.12
4. Kamil Wiśniewski (POL) + 11.58

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności