07.08.2017

V RUNDA GEPA LOGISTICS SUPER RALLY - WĄCHOCK

Przełożony z piątku na sobotę obowiązkowy objazd trasy z powodu bardzo silnego opadu deszczu pokazał, że na trasie nie będzie łatwo. Bardzo szybko przekonało się o tym kilka załóg, już na objazdówce pierwszego odcinka , wklejając się w zagłębienia z błotem. W ruch poszły kinetyki i pomoc konkurentów. Długi i stromy podjazd, drugi po starcie, pokazał co znaczy dawny tor testowy dla dakarowych Starów. Kilka załóg korzystało z „Joker Lapa”. Na szczęście podczas rywalizacji przejazdy poszły w miarę gładko i załogi zaliczały pełną długość trasy.

 

 

Drugi z Odcinków Testowych położony w znacznej części na terenie Kopalni Piachu w Marcinkowie, chwilami szybki i wymagający dużej koncentracji, miał dwie błotne pułapki. Z obsychającej gliny zaczęły tworzyć się głębokie koleiny, które już bez wody, pozwalały na płynny przejazd. Załogi nadrabiały wpadki goniąc bardzo ostro na leśnych duktach, ale przydrożne pniaki to była kolejna pułapka dla tych, co szli grubo i kończyło się to kapciami. Dramat przeżyła załoga liderujących w klasie SSV i w Pucharze Markowym Can-Am – Marek Kubiczek / Damian Gacek. Bardzo szybka załoga wyczerpała chyba półroczny limit uszkodzeń opon! Zwycięzcami została załoga Tomasz Majczak / Sylwester Raczyński. Z pięknie prezentującego się teamu Yamaha, na trasie pozostał  jedynie Waldemar Grudzień pilotowany przez Ernesta Grudnia i dzielnie walczył do końca stając na trzecim stopniu podium. W licznej stawce Polarisów SSV zwyciężył Xavier Retat.

 

Wśród najszybszych aut, od samego początku, wysokie tempo narzuciła załoga Walter Team (zwycięzcy ostatniego rajdu Drezno - Wrocław). Wyrwany przedni most i twarde lądowanie 15 metrów przed metą zamknęło im drogę do zwycięstwa. Pierwsze miejsce wywalczyła załoga Robert Biały / Michał Biały.

 

Zacięta rywalizacja trwała w pucharze markowym Can-Am w klasie quadów 4x4, gdzie w pięknym stylu i z najlepszym czasem wśród wszystkich startujących pojazdów zwyciężył  Adam Krysiak. W klasie moto tryumfował Patryk Gawlas.

 

Zwycięzca V rundy Gepa Logistics Super Rally w klasie Quad 4x4 oraz w Pucharze Can-Am w klasie Quad 4x4 - Adam Krysiak

Adam Krysiak: „Organizator postarał się o dobre ściganie. Trasa była techniczna, wymagająca i o to właśnie w tym chodzi! Atmosfera była jak zwykle dobra i przyjazna. W parku maszyn konkurujące ze sobą załogi pomagały sobie nawzajem, co na innych zawodach jest rzadko spotykane. Klasa Quad 4x4 była liczna, ale udało się dojechać do mety na pierwszym miejscu. Podziękowania dla zawodników za dobrą rywalizację i całej załodze Super Rally za dobre zawody.”

 

Zwycięzcy V rundy Gepa Logistics Super Rally w klasie SSV Turbo oraz w Pucharze Can-Am w klasie SSV: Tomasz Majczak i Sylwester Raczyński

Tomasz Majczak: „Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w klasie! To był świetny, ale też wymagający rajd ze względu na panujące warunki na trasie. Dużo błota, mokra i rozjeżdżona nawierzchnia dały się we znaki. Po drodze złapaliśmy dwa kapcie, a żar lejący się z nieba zagotował nam dwukrotnie sprzęt. Mimo tych przygód trzymaliśmy tempo i nie odpuszczaliśmy. W naszej klasie była bardzo duża konkurencja, chłopaki jechali niesamowicie szybko, czołówkę dzieliły sekundy na każdym odcinku. Stoczyliśmy piękną walkę do samego końca z Łukaszem Łachem, którego pozdrawiamy! Atmosfera na Super Rally jak zwykle dopisała i już nie możemy doczekać się szóstej rundy. Mamy nadzieję, że rywalizacja będzie równie zacięta, trzymajcie kciuki za ekipę PURE Motorsport!”

 

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: Gepa Logistics, Miasto i Gmina Wąchock, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can-Am, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, NTT System, Manta, Inflandia, Mudmaster.pl, Tubes International, kosmetyki samochodowe GS27, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, JP Oils - Rock Oil Polska, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, MercedesAutoCentrum.pl, Czapki Kegel-Błażusiak, Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, Technika s.c. w Starachowicach, Piaskownia w Marcinkowie - Szczepan Kowalik, Hotel Europa Business & Spa w Starachowicach, Motoproject.

 

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4.
Zapisy: http://www.super-rally.eu/users/register/

 

info. prasowa

fot. Łukasz Łazarz

 

 

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności