06.04.2016

W PIĄTEK STARTUJE PGE EKSTRALIGA - NAJLEPSZA LIGA ŻUŻLOWA ŚWIATA

06.04.2016
 

Najlepsza Żużlowa Liga Świata rusza już w najbliższy piątek o godz.19:30 meczem FOGO Unia Leszno - Stal Gorzów. W sobotę pojedynek MRGARDEN GKM Grudziądz z Unią Tarnów (15:30), a w niedzielę dwa mecze: ROW Rybnik - Get Well Toruń (17:00) i Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - BETARD Sparta Wrocław (19:30). Wszystkie spotkania "na żywo" pokaże nSport+.
 

Osoby związane z klubami PGE Ekstraligi poproszono o wytypowanie drużyn, które zakwalifikują się do fazy play-off nadchodzącego sezonu. W efekcie papierowych wyliczeń okazało się, że znaleźć powinny się tam zespoły z Torunia, Gorzowa, Zielonej Góry i Leszna. Jak będzie w rzeczywistości?
 

FOGO UNIA LESZNO
Półfinalistów typuje Ireneusz Igielski - dyrektor klubu:
- Stawiam na FOGO Unię, Get Well Toruń, Stal i kogoś z dwójki Ekantor.pl Falubaz - BETARD Sparta. Nie oznacza to, że skazuję na niebyt pozostałą trójkę. Kadry w tym roku są tak wyrównane, że wszystko jest możliwe. Każdy z ósemki jest w stanie znaleźć się w play-off. Mam nadzieję, że kart nie będą rozdawały kontuzje. My jesteśmy najlepszym przykładem, a mam na myśli Sayfutdinova.
 

BETARD SPARTA WROCŁAW
Półfinalistów typuje Piotr Baron - trener drużyny:
- Stal, Ekantor.pl Falubaz, FOGO Unia i oczywiście BETARD Sparta. To tylko wróżenie z fusów, czy jak kto woli z czarodziejskiej kuli. A tak na serio, awans do play-off to jedno, a walka o tytuł i medale, to drugie. Wszyscy wiemy jak jest w play-off. Że ten etap rządzi się swoimi prawami. Dlatego najpierw trzeba tam dojechać i najlepiej cało i zdrowo. W play-off walka zacznie się od zera i każda konfiguracja będzie możliwa. Nie przewiduję też dominacji żadnej z drużyn w rundzie zasadniczej.
 

UNIA TARNÓW
Półfinalistów typuje Paweł Baran - trener drużyny:
- W czwórce będą Stal, Ekantor.pl Falubaz, Get Well i Unia Tarnów. Każda z tych ekip znajdzie się tam z innym powodów. Stal, bo jest jednym z faworytów ligi. Falubaz, bo ma najlepszego trenera. Get Well, bo ma piekielnie mocną kadrę. Unia Tarnów, bo ktoś musi sprawić jakąś niespodziankę.
 

GET WELL TORUŃ
Półfinalistów typuje Robert Kościecha - trener drużyny:
- Get Well, Stal, BETARD Sparta i FOGO Unia. Dlaczego ten kwartet? Oprócz składów za wszystkimi stoi specyfika torów, na których jeżdżą. Nie kierowałem się żadnymi sympatiami i proszę nie myśleć, że jak kogoś tam nie ma, to go nie lubię. A tak na serio, to chciałbym, żeby tylko jeden z tych czterech typów się sprawdził, a mam na myśli swój zespół. W przypadku innych to już mogę się pomylić na potęgę.
 

EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA
Półfinalistów typuje Marek Cieślak - trener drużyny:
- My, Stal, Get Well i tu pojawia się dylemat. Czy FOGO Unia czy BETARD Sparta. W tym wypadku muszę kierować się tym, że we Wrocławiu pracowałem 10 lat i stawiam ostatecznie na Spartę. Co będzie miało wpływ na tę czwórkę? Na pewno nie trenerzy, bo ci nie jeżdżą. Typy opieram na "papierze", a po drugie z przymrużeniem oka, bo tak trzeba typować. Wszystko tak naprawdę jest sprawą otwartą, zwłaszcza w żużlu, gdzie los rozdaje karty, a pewnych rzeczy nie da się za "Chiny Ludowe" przewidzieć...
 

STAL GORZÓW
Półfinalistów typuje Stanisław Chomski - trener drużyny:
- Stal, Ekantor.pl Falubaz, Get Well i FOGO Unia. Cała czwórka ma składy, które predysponują do play-off. Siłą Stali jest wyrównany skład i para juniorów. W Lesznie jest silna formacja seniorów i wbrew pozorom juniorzy, którzy u siebie potrafią jechać. Get Well najbardziej zmienił skład i to zdecydowanie na plus. Doszło dwóch zawodników, którym w ciemno można przypisać 10 punktów w meczu. W Falubazie jest co prawda problem z Hampelem, ale są mocni Dudek i Protasiewicz. Z czasem to właśnie ten zespół będzie rósł w siłę.
 

MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ
Półfinalistów typuje Robert Kempiński - trener drużyny:
- Get Well, Ekantor.pl Falubaz, mimo wszystko FOGO Unia i pojawia się problem. Czy BETARD Sparta czy Stal.  Chyba jednak Stal. To jednak tylko wróżenie z fusów. Moim zdaniem właśnie te ekipy zbudowały najlepsze kadry. W sezonie może być jednak różnie. A co z GKM? Czy mamy szansę na czwórkę? Proszę mi wierzyć, że nawet o tym nie myślimy. Nasz cel jest jasny. Spokojne utrzymanie zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym. W pełni zadowoli nas 6 miejsce.
 

ROW RYBNIK
Półfinalistów typuje Piotr Żyto - trener drużyny:
- FOGO Unia, Get Well, Ekantor.pl Falubaz i BETARD Sparta, bo będzie jeździła w Poznaniu. Najwięcej szans daję właśnie tej czwórce, bo personalnie są najmocniejsi. Zwracam uwagę szczególnie na BETARD Spartę, która będzie jeździła na torze w Poznaniu, na którym nikt z czołówki bardzo dawno nie jeździł. Z drugiej strony być mocnym na papierze, absolutnie nie świadczy, aby być mocnym na torze.
 

PODSUMOWANIE

Każdej drużynie za wytypowanie miejsca w czwórce przyznaliśmy 1 pkt. lub gdy do miejsca aspirowały dwie ekipy – po 0,5 pkt. Oto ranking typów:

7 pkt. - Get Well Toruń
7 pkt. – Stal Gorzów
6,5 pkt. – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
6 pkt. – FOGO Unia Leszno
4,5 pkt. – BETARD Sparta Wrocław
1 pkt. – Unia Tarnów
0 pkt. – MRGARDEN GKM Grudziądz
0 pkt. – ROW Rybnik
 

Oficjalne kanały komunikacyjne PGE Ekstraligi - Najlepszej Żużlowej Ligi Świata:

facebook.com/speedwayekstraliga
twitter.com/EkstraligaTV
instagram.com/speedwayekstraliga
speedwayekstraliga.pl
YT
info. prasowa: Speedwayekstraliga.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności