12.05.2016

WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ! TAM KIBICE KUPILI NAJWIĘCEJ BILETÓW NA SGP!

12.05.2016
 

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland obejrzy ponad 50 tysięcy kibiców. Jedną piątą biletów sprzedano w województwie mazowieckim.
 

14 maja w sobotę LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Początek o godz. 19.00 na PGE Narodowym. Następnego dnia o godz. 14.00 mecz Polska - Reszta Świata. Co mówią osobistości "czarnego sportu" i nie tylko przed świętem polskiego żużla? Przeczytacie dalej!
 

Województwo mazowieckie ze stolicą w Warszawie, to największe pod względem powierzchni i ludności województwo w Polsce. Tak samo jak w zeszłym roku - najwięcej kibiców zakupiło tam bilety na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.  Tuż za mazowieckim - w rankingu sprzedaży - plasują się dwa województwa typowo żużlowe. To wielkopolskie i kujawsko-pomorskie.

Grand Prix w Warszawie będzie imprezą kibiców z całej Polski, bowiem bilety zakupiono z wszystkich województw w kraju.
 

- To tylko potwierdza fakt, że speedway to nasza narodowa dyscyplina. Polacy potwierdzili, że kochają żużel - powiedział Krzysztof Cugowski, wokalistka rockowy i senator.

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie w sobotę 14 maja o godz. 19.00. Następnego dnia – w tym samym miejscu – zaplanowano mecz Polska – Reszta Świata. Początek o godz. 14.00. Bilety na oba wydarzenia można kupować w Internecie www.kupbilet.pl/sgp2016.
 

GEOGRAFIA SPRZEDANYCH BILETÓW NA SGP W WARSZAWIE:

 • Mazowieckie 22,28 %
 • Wielkopolskie 17,74 %
 • Kujawsko-Pomorskie 9,21 %
 • Lubuskie 8,15 %
 • Śląskie 7,99 %
 • Małopolskie 6,30 %
 • Podkarpackie 5,51 %
 • Lubelskie 4,16 %
 • Dolnośląskie 3,90 %
 • Łódzkie 3,23 %
 • Pomorskie 2,94 %
 • Zachodniopomorskie 1,43 %
 • Opolskie 0,90 %
 • Warmińsko-Mazurskie 0,65 %
 • Podlaskie 0,49 %
 • Świętokrzyskie 0,40 %
 • Pozostałe: 4,72 %


INFORMATOR KIBICA ze wszystkim, co trzeba wiedzieć przed zawodami (uwaga: nowa godzina otwarcia Strefy Kibica 14 maja: 12:00) znajduje się pod tym linkiem: http://sgpnarodowy.pl/wp-content/uploads/2016/05/Informator-kibica-11.05.2016.pdf
 

MÓWIĄ PRZED LOTTO WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX

- Start w barwach Reszty Świata był dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Dzisiaj jest podobnie, bo żeby się znaleźć w takiej drużynie, to trzeba coś znaczyć - Zenon Plech, wicemistrz świata.

Kibice w Warszawie muszą mieć świadomość, że ich wsparcie jest bezcenne. Mnie niosło 100 tysięcy ludzi w Chorzowie. To się czuje zwłaszcza na pierwszym łuku.  Jak się wychodzi na prowadzenie i słyszy ryk tylu gardeł, to w człowieka wstępują nieodgadnione siły - Jerzy Szczakiel, mistrz świata.

Żużel to jedna z najbardziej fascynujących dyscyplin motorowych, a Grand Prix w Warszawie to jego wizytówka - Tomasz Kuchar, mistrz Polski w rajdach samochodowych i uczestnik mistrzostw świata.

PGE Narodowy to wymarzone miejsce dla żużla. Efektowniejszego nie znajdziemy nigdzie indziej. Dzięki temu żużel wchodzi na inny poziom - Stanisław Chomski, trener Stali Gorzów.

Tak dobrych czasów dla żużla nie było nigdy. Grand Prix w stolicy to podstawa - Wojciech Żabiałowicz, legenda żużla z Torunia i reprezentant Polski.

W Warszawie zapowiada się wielkie widowisko. Zresztą piłka nożna i żużel to nieliczne dyscypliny, które są w stanie zapełnić PGE Narodowy do ostatniego miejsca - Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Test mecz Polska - Reszta Świata to wspaniały deser żużlowego weekendu w Warszawie. Polska jest potęgą w tym sporcie i konfrontacja z Resztą Świata jest jak najbardziej właściwa - Krzysztof Cugowski, wokalista rockowy i senator.

Dzięki Grand Prix w Warszawie żużel się rozwija. Ten sport musi być obecny na największych obiektach w Polsce i na świecie, bo stałby w miejscu- Piotr Świst, były reprezentant Polski.

Nasi zawodnicy muszą zrobić wszystko, żeby nie dać się presji. Muszą myśleć tylko o kolejnym wyścigu. Na inne sprawy muszą się wyłączyć. Najlepiej gdyby na oczy założyli sobie takie „klapeczki” i w ogóle nie patrzyli na trybuny - Jacek Krzyżaniak, były reprezentant Polski.

Zapowiadają się wspaniałe zawody, bo tor jaki zbudował Olsen jest rewelacyjny. Przede wszystkim jest dłuższy i szerszy, i gwarantuje walkę - Marek Cieślak, selekcjoner reprezentacji Polski

Nie zdziwię się, jak cała nasza czwórka znajdzie się w wyścigu finałowym. To naprawdę jest możliwe - Rafał Dobrucki, trener polskiej kadry młodzieżowej.

Start w Warszawie to wielka sprawa. Do turnieju podchodzimy bez "napinki", bo gdy jest inaczej, to nic nie wychodzi - Sławomir Dudek, ojciec Patryka Dudka, trener i menedżer.

Zrobię wszystko, aby 50-tysięcy kibiców długo zapamiętało ten wieczór. Ten stadion to magiczne miejsce dla żużla. To wielkie święto naszego sportu - Maciej Janowski, reprezentant Polski.
 

info. prasowa: sgpnarodowy.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności