20.10.2015

WEEKEND Z RUNMAGEDDONEM NA ŚLĄSKU.W SOBOTĘ REKRUT, A W NIEDZIELĘ WIELKI FINAŁ LIGI RUNMAGEDDONU!

20.10.2015
 

24 i 25 października Gliwice staną się polską stolicą biegów przeszkodowych. Na Śląsk z całej Polski zjedzie ponad 2500 zawodników, by wziąć udział w weekendzie z Runmageddonem. W sobotę na hałdach kopalni KWK Sośnica rozegrana zostanie wersja Rekrut, natomiast niedziela zarezerwowana jest na Wielki Finał Ligi Runmageddonu. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek zarówno na torze dla zawodników, jak i dla kibiców w strefie startu.
 

W ostatni weekend października Runmageddon powróci na Śląsk, gdzie na hałdach KWK Sośnica odbędą się dwie edycje tego ekstremalnego biegu przez przeszkody. Na pierwszy ogień pójdzie Runmageddon Rekrut, z którego 6 kilometrową trasą zawodnicy zmierzą się w sobotę. Bieg odbywać się będzie w lokalnym górniczym klimacie, który dodatkowo podkreślać będą m.in. kopalniane przeszkody, górnicze wagoniki oraz ringi. Oprócz przeszkód znanych z poprzednich edycji, zawodników zaskoczą wagony kolejowe na trasie biegu, 30 metrowa zjeżdżalnia oraz przeszkoda Tesla, która sprawdzi odporność uczestników na…. prąd!  Chętnych do sprawdzenia się z dystansem i przeszkodami nie brakuje. Na liście startowej widnieje już ponad 2500 osób z całej Polski, a honoru Ślązaków bronić będą zawodnicy z Zabrza, Katowic, Tychów, Gliwic czy też Bytomia, którzy do startu w Runmageddonie trenowali m.in. na terenach Kopalni GUIDO.
 

Udział i ukończenie sobotnich zawodów Runmageddon Rekrut pozwoli uczestnikom na zdobycie 3 punktów w Lidze Runmageddonu, której Wielki Finał zaplanowany jest na niedzielę, 25 października. Posiadanie 5 punktów uprawnia do biegu podsumowującego sezon 2015. Wtedy to wystartują najlepsi z najlepszych i najtwardsi z twardych, aby na 10 kilometrowej trasie udowodnić swoją wyższość nad własnymi słabościami. Trasa Finału pokrywa się w 50% z trasą Runmageddonu Rekrut, tyle że….. prowadzić będzie w odwrotnym kierunku. Na dystansie 10 km znajdzie się ponad 50 przeszkód, godnych Wielkiego Finału.
 

Na uczestników czekać będzie m.in. aż 60 metrowa zjeżdżalnia oraz przeszkoda Indiana Jones w rozmiarze XXL, czyli lina, po której zawodnicy przelecą na drugi brzeg głębokiego wykopu. Przed samą metą zawodnikom przyjdzie się zmierzyć z prawdziwym wyzwaniem. Trzeba będzie popisać się niesamowitą odwagą i hartem ducha, aby rzucić się na formację utworzoną z drużyny futbolu amerykańskiego - AZS Silesia Rebels Katowice. Na nieszczęście uczestników, nie ma innej drogi by dotrzeć na metę Wielkiego Finału.
 

„Bardzo się cieszymy, że Runmageddon po raz drugi zagości na Śląsku. Rozważając ewentualne lokalizacje do organizacji Wielkiego Finału Ligi Runmageddonu nasz wybór padł na Gliwice, ponieważ znaleźliśmy tam wspaniałe tereny do ekstremalnego biegania, idealne do przygotowania takiego wydarzenia.Jestem przekonany, że kopalniane urozmaicenie terenu w połączeniu z przygotowanymi przez nas przeszkodami sprawią, że będzie to bieg godny Wielkiego Finału Runmageddonu. Z pewnością wielką atrakcją i niezapomnianym przeżyciem dla uczestników będzie konieczność pokonania części trasy 150 metrową kolejką, tzw. Tyrolką. Jak przystało na finał, zorganizujemy również pozostałe wersje naszego biegu czyli dla najmłodszych Runmageddon KIDS, a dla najtwardszych zawodników, Runmageddon Games. Serdecznie zapraszam również kibiców, dla których także przygotowaliśmy wiele atrakcji.” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.
 

Równolegle z zawodami Runmageddon odbędzie się rywalizacja w Runmageddon Games rozgrywanych na 200 metrowym torze przeszkód. To propozycja dla fanów naprawdę mocnego wycisku i potężnej dawki adrenaliny. Rywalizacja polega na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód i dotarciu do mety.  Uczestnicy będą konkurować w parach, eliminacja odbywa się w systemie pucharowym. Stawka jest wysoka, gdyż pula nagród dla zwycięzców to 2000 zł.
 

Na kibiców poza możliwością dopingowania swoich bliskich i znajomych będzie czekać m.in. strefa crossfit, gdzie będzie można wziąć udział w krótkich zawodach dla kibiców, możliwość przejażdżki quadem po hałdach, malowanie twarzy przez członków stowarzyszenia Socios Górnik, dmuchane atrakcje dla dzieci. Na hałdach w Gliwicach Sośnicy przy ul. Wschodniej również funkcjonować będzie miasteczko wraz z bogatą strefą gastronomiczną, w której znajdą się grill oraz Food Trucki z mniej lub bardziej zdrowym jedzeniem.
 

Wielki Finał Ligi Runmageddonu zakończy sezon 2015, ale do końca roku czekają nas jeszcze dwa wydarzenia. Nowy sezon Runmageddon rozpocznie już 7 listopada, biegiem w wersji Rekrut na Hipodromie Wola w Poznaniu. Będzie to pierwsza wizyta największego cyklu ekstremalnych biegów przeszkodowych w Wielkopolsce. 14 listopada, także po raz pierwszy, tym razem w Giżycku na Mazurach, odbędzie się Finał Runmageddon Games.  Finał finałów dla najlepszych z najlepszych z pulą nagród o wartości ponad 10 000 zł.
 

Zapisy na te i inne imprezy rozgrywane w ramach cyklu Runmageddon trwają na stronie internetowej www.runmageddon.pl

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)
 

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.
 

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem.  Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).
 

Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy  W maju 2016 zorganizuje Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbędą się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozgrywanym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA, oznaczającą ponad 44km i ponad 140 przeszkód.
 

 fot. http://www.bulanowska.com/

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności