10.11.2015

WMOR – II MISTRZOWSKIE SPOTKANIE W GÓRACH SOWICH

10.11.2015
 

Sezon zbliża się ku końcowi, co nie oznacza, że adrenalina przestała buzować w żyłach zawodników Off-Road-owych i jak przystało na twardzieli doborowa ekipa w składzie 40 załóg pojawiła się w Górach Sowich na II rundzie Wyczynowych Mistrzostw Off Road 4x4.
 

Jak sama nazwa wskazuje największym obłożeniem cieszyła się klasa Wyczyn i Seryjny – Wyczyn, ale nie znaczy to, że w klasach Extreme nie było mocnej walki, tam też pojawiła się mocna ekipa z całej Polski.
 

Na bazie rajdu strefa parkingowa wyglądała okazale, przeróżnej maści zmoty szczególne w klasie Wyczyn zapowiadały mega mocną walkę, a całe teamy szykowały się do nocnego etapu, który trwał 4 godziny . Po etapie nocnym okazało się że 40 % załóg we wszystkich klasach ma komplety pieczątek i o wynikach decyduje czas zdobyty na czasówkach. Czyli etap dzienny będzie szedł na żyletki i o to chodzi „sport to sport”. Rano na starcie do etapu dziennego wszyscy zwarci i gotowi; po etapie nocnym nie startuje tylko jedna załoga – defekt sprzętu wycofuje ich z rywalizacji – a reszta załóg startuje…walka trwa do godziny 19.00. O 21.00 wyniki, puchary, nagrody ufundowane przez krakowską firmę 4x4TERENOWIEC, a później kolacja do późnych godzin nocnych.
 

Jak zawsze Góry Sowie pokazują swoje oblicze, zmiana pogody - noc sucha, a w dzień opady deszczu - trasy robią się ciężkie do przejechania, zawodnicy wracający z trasy mega zmęczeni - te góry zawsze uczą pokory , takie opinie słychać na Bazie Rajdu, ale kto tego nie przeżył ten nie wie jak tam jest … I coś w tym jest, albo pokochasz Góry Sowie albo czujesz przed nimi lęk i więcej tam nie wystartujesz – taka jest opinia, ale wiemy jedno kto raz tam przyjedzie ten zawsze chce wracać. Dziękujemy za wspaniały rajd i zapraszamy w sezonie 2016 – na pewno będzie okazja i to nie jedna, żeby spotkać się tam poraz kolejny.
 

Zespół WMOR 4x4

fot. Sylwia Klimowicz

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności