13.08.2014

XIII i XIV RUNDA MISTRZOSTW POLSKI I PUCHARU POLSKI W CROSS COUNTRY - PIASKOWE CHEŁMNO

13.08.2014

Na jednym z dziewięciu wzgórz, na których znajduje się miasto Chełmno, zwane małym Krakowem, Klub Motorowy Wisła zorganizował w dniach 9/10 sierpnia przedostatnie dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country. Na trudnym technicznie torze o twardym podłożu wytyczono około dziesięciokilometrową pętlę, na której spotkała się czołówka polskich zawodników.

Po dwumiesięcznej suszy widoczność podczas zawodów momentami była tak znikoma, że zawodnicy musieli użyć swojej wyobraźni aby pokonać kolejne odcinki. Organizator stanął jednak na wysokości zadania i część pętli w rejonie toru obficie zraszał wodą aby choć trochę pomóc zawodnikom, jak i kibicom.

Według harmonogramu w zawodach pierwsze wystartowały quady, gdzie frekwencja, jak zwykle dopisała. W wyścigu quadów kluczem do wygranej był start. Ten zawodnik, który wystartował jako pierwszy nie miał problemów z widocznością, gdyż jazda za zawodnikiem w tumanach kurzu była bardzo niebezpieczna i ryzykowna. Niestety na trzecim okrążeniu prowadzący w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w klasie Quad Open, Damian Rajczyk #469, prowadząc w stawce, podczas wyprzedzania uległ poważnemu wypadkowi na skutek którego doznał złamania kości udowej.  Życzymy Damianowi szybkiego powrotu do zdrowia i do ścigania! To zdarzenie niewątpliwie nie pozostało bez wpływu na wyniki (czasy) pozostałych zawodników, którzy zdecydowanie zwolnili tempo wyścigu.

W efekcie w MP w klasie Quad Open pierwsze miejsce zajął Dawid Kalinowski #407 (TM Drogbud Cross ATV Piła), drugie Przemysław Dąbek #170 (ATV Racing Team Kielce), a na trzeciej pozycji uplasował się Roman Gwiazda #416 (Motoklub Oborniki).

Wśród motocyklistów w klasie Senior 2 nie miał sobie równych Jakub Piątek #515 (SM Górnik Łęczna S.A.), który zdobywając komplet punktów odniósł zasłużone zwycięstwo i stanął na pierwszym miejscu na podium. O sześć punktów mniej, na drugiej pozycji uplasował się Sylwester Jędrzejczyk #323 (KKM Kwidzyn), a tuż za nim, jako trzeci, stanął reprezentant gospodarzy, Tomasz Wikowicz #40 (KM Wisła Chełmno).

W Pucharze Polski w klasie Quad 2K Junior kibicowaliśmy dwóm Paniom: utalentowanej Agacie Stefaniak #528 (MKS Zjednoczeni Stryków), która wywalczyła trzecią lokatę tuż za Krzysztofem Buczkowskim #252 (Motoklub Oborniki) i Karolinie Karolewicz #16 (TM Drogbud Cross ATV Piła), która ukończyła zawody zdobywając 78 pkt. Natomiast pierwsze miejsce w klasie i komplet punktów zdobył Krystian Rostkowski #456 (Automobilklub Polski).

Jak zwykle zacięta walka rozegrała się w klasie Quad Masters PP. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Mirosław Wojnowski #144 (Mirek Świrek) (ATV Racing Team Kielce) skutecznie odpierał ataki Arkadiusza Hanysa Boronowskiego #510 (CKM Cieszyn)-drugiego w generalce, i utrzymał pozycję lidera. Z kolei na trzecim miejscu dojechał do mety, powracający po kontuzji, Dariusz Popławski #544 (MKS Zjednoczeni Stryków).

Już teraz zapraszamy na ostatnie dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country, które odbędą się 20/21 września w Romanówce.