22.02.2018

XIV OPOLSKA GALA ŻUŻLA NA LODZIE

Opolska Gala Żużla Na Lodzie to przedsięwzięcie cykliczne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez o istotnym znaczeniu dla miasta Opola i całego naszego regionu. Już wkrótce 24 lutego odbędzie się jej czternasta edycja. Trybuny sztucznego lodowiska Toropol ponownie zapełnią się publicznością, która podziwiać będzie rywalizujących żużlowców w 12-osobowym indywidualnym turnieju na lodzie o puchar Marszałka Województwa Opolskiego i nagrody Prezydenta Miasta Opola.

 

 

W tych towarzyskich zwodach m.in. wystartuje zwycięzca styczniowej Gali Lodowej w Toruniu Wojciech Lisiecki, a gospodarzy reprezentować będzie Marcin Sekula. Żużlowym zmaganiom towarzyszyć będą pokazy mini żużla, sportu motocyklowego i samochodowego. Kibicom z pewnością przypadną do gustu brawurowe przejazdy aut rajdowych w wykonaniu znakomitych kierowców Pawła Dytko i Marcina Niewiteckiego oraz wyścigi quadów. Zanim na lód wjadą maszyny mechaniczne widzowie zostaną zahipnotyzowani pokazem łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu Kamili Chamielec oraz rozbudzeni freestylem na łyżwach grupy Ice Hypnotists. W części muzycznej wystąpi disco polowy zespół DOXXX z Kędzierzyna-Koźla. Organizatorzy, jakim jest opolski klub sportów motorowych HAWI RACING TEAM, tradycyjnie dla kibiców przygotowali szereg innych niespodzianek, m.in. kibice, którym się poszczęści otrzymają atrakcyjne upominki.

 

 

Siłą tej niezwykłej imprezy jest to, że uczestniczący w niej sportowcy wspólnie z kibicami wesprą kolejne dziecko, które dotknął nieszczęśliwy los, oczekujące pomocy w leczeniu i rehabilitacji. Warto wspomnieć, że w dotychczasowej historii Opolska Gala Żużla na Lodzie pomogła 22 dzieciom, a także instytucjom zajmującym się leczeniem i rehabilitacją małych pacjentów. W przeszłości symboliczną pomoc jako wyraz wspólnej solidarności otrzymał także żużlowiec Rafał Wilk, który doznał ciężkiej kontuzji w wypadku na torze, a teraz jest wybitnym paraolimpijczykiem.

 

Podczas tegorocznej 14. edycji pomagać będziemy 8-letniemu Franiowi Zgodzie z  Brzegu, którego historia jest wzruszająca. Franio urodził się w zamartwicy, z niedotlenieniem i  infekcją. Od pierwszych chwil walczył o życie – ma złożoną wadę ośrodkowego układu nerwowego hemimegal encefalię, cierpi na padaczkę kekooporną. W grudniu 2010 r. przeszedł bardzo poważną operację usunięcia guza mózgu i głównego ogniska padaczki. Dziecko ma wodogłowie pokrwotoczne i wszczepioną zastawkę. Przeszedł cztery poważne operacje, które uratowały mu życie. Mimo choroby i cierpienia jest bardzo pogodnym dzieckiem. Jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Posiada globalnie obniżone napięcie mięśniowe i jest opóźniony w rozwoju. Wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, sprzętu ortopedycznego. Ciężko pracuje i co jest bardzo ważne, wszystkie zajęcia, podczas których jest zaangażowany, przynoszą jemu niesamowitą radość. Terapia chłopczyka przekracza możliwości finansowe jego rodziców, dlatego został on  podopiecznym Fundacji im. Julki Bonk „Walcz o Mnie”. Wierzymy, że przy naszej pomocy choć w części przyczynimy się do poprawy zdrowia Frania, dzięki czemu w przyszłości będzie miał szansę na w miarę samodzielne życie. Wsparcie otrzymają także opolskie hospicja – BETANIA i Domowe Hospicjum dla Dzieci.

 

Opolska Gala Żużla na  Lodzie zyskała już swoją markę i jest wydarzeniem rozpoznawalnym w całej Polsce. Trybuny opolskiego „Toropolu”, podczas minionych trzynastu edycji wypełnione były przez publiczność niemalże do  ostatniego miejsca. Akcja, ze względu na swój charakter i cel cieszy się również dużym zainteresowaniem mediów lokalnych i ogólnopolskich. Wszystkie wcześniejsze przedsięwzięcia były wspierane aktywnie przez władze samorządowe miasta Opola i województwa opolskiego, a także wiele instytucji i sponsorów. Organizatorzy starają się dbać o korzystny wizerunek opolskiej Gali, dlatego wcześniejsze edycje były wspierane przez gwiazdy sportu i nie tylko. Gośćmi specjalnymi w minionych latach były takie osobistości jak: Jerzy Szczakiel – pierwszy polski indywidualny mistrz świata na żużlu, Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak – indywidualni mistrzowie świata juniorów na żużlu, Rafał Sonik – zwycięzca rajdu Dakaru oraz wielokrotny zdobywca Pucharu Świata w wyścigach terenowych quadem, Bartłomiej Bonk – brązowy medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w  podnoszeniu ciężarów, ks. prałat Zygmunt Lubieniecki – kapelan sportu opolskiego, Malwina Ratajczak – Miss Polski 2005 oraz popularny aktor Karol Strasburger. Natomiast w tym roku zaproszenie przyjęli wybitni żużlowcy – indywidualny wicemistrza świata Patryk Dudek oraz  indywidualny mistrza świata juniorów Maksym Drabik. Gwiazdy sportu będą do dyspozycji kibiców w holu obiektu od g.16:00 – wówczas będzie można z mistrzami speedwaya porozmawiać, uzyskać autograf, czy wykonać pamiątkowe zdjęcie, także korzystając z foto-budki.

 

Opolska Gala Żużla na Lodzie jest formą zawodów sportowych i wspaniałej zabawy, w  której uczestniczy także publiczność. Jednocześnie jest drobną „cegiełką”, która może przynieść radość i uśmiech oraz dać nadzieję na lepszą przyszłość kolejnemu ciężko choremu dziecku.

 

Nazwa: XIV Opolska Gala Żużla na Lodzie

Miejsce: Sztuczne Lodowisko TOROPOL w Opolu, ul. Barlickiego 13

Termin: 24 lutego 2018 roku (sobota)

Początek: g.17.00

Wejście na obiekt: od g.16:00

Cena biletu: 30,- PLN

Przedsprzedaż biletów w Opolu prowadzą:

- Sztuczne Lodowisko TOROPOL, ul. Barlickiego 13

- Sklep DOMEX, ul. Armii Krajowej 36

- Sklep tytoniowy TABACO, ul Katowicka 28c

Dla osób spoza Opola została uruchomiona sprzedaż internetowa, a zamówienia przyjmowane są za pośrednictwem poczty e-mail: hawiopole@wp.pl

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Opolskiego i Prezydent Miasta Opola

Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Opola i Województwa Opolskiego.

Więcej informacji: facebook.com/HawiRT

Organizator: Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności