23.02.2019

XV OPOLSKA GALA ŻUŻLA NA LODZIE

W imieniu organizatorów zapraszamy 23 lutego br. na jubileuszową 15. edycję imprezy widowiskowo-rozrywkowej z elementami rywalizacji sportowej, promującej żużel oraz inne sporty motorowe, z której dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest potrzebującym wsparcia chorym dzieciom.

 

 

Tym razem pomagać będziemy 6-letniemu Antosiowi Siweckiemu z Nysy, którego historia jest wzruszająca. Dziecko urodziło się z poważnymi wadami wrodzonymi: przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, szpotawością stóp, wrodzoną wadą serca i pęcherzem neurogennym. Antoś tuż po urodzeniu przeszedł operację zamknięcia przepukliny oraz wszczepienia zastawki. Pierwsze cztery miesiące życia spędził w szpitalu w Opolu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Ze względu na pęcherz neurogenny musi on być cewnikowany 6 razy na dobę. Do tych czynności potrzebne są specjalne cewniki urologiczne, środki dezynfekcyjne i pielęgnacyjne. Antoś wymaga intensywnej i stałej rehabilitacji oraz opieki specjalistów. Dzięki systematycznej pracy potrafi samodzielnie pełzać i siadać a od niedawna porusza się również na wózku inwalidzkim. Antoś jest wdzięcznym i pogodnym dzieckiem, ciekawym otaczającego go świata. Terapia chłopczyka przekracza możliwości finansowe jego rodziców, dlatego opiekę nad nim roztoczyła Fundacja im. Julki Bonk "Walcz o mnie". Wierzymy, że przy naszej pomocy choć w części przyczynimy się do poprawy zdrowia Antosia, dzięki czemu w przyszłości będzie miał szansę na w miarę samodzielne życie.
Wsparcie otrzymają także opolskie hospicja - BETANIA i Domowe Hospicjum dla Dzieci.
 

Patronat honorowy:
- Marszałek Województwa Opolskiego
- Prezydent Miasta Opola
 

Bilety wstępu: 30 PLN
Sprzedaż biletów w Opolu prowadzą:
1) Sztuczne Lodowisko TOROPOL, ul. Barlickiego 13
2) Sklep Tytoniowy TABACO, ul. Katowicka 28 c
3) Sklep DOMEX, ul. Armii Krajowej 36
4) Stegu Arena (Okrąglak), ul. Oleska 70 - od 3.01.2019
Sprzedaż internetowa dla osób spoza Opola: hawiopole@wp.pl (tel.774536643).
UWAGA! Bilet z XV Opolskiej Gali żużla na Lodzie będzie upoważniał do zakupu wejściówki z 20% bonifikatą na koncert "Walentynki w rytmie DISCO POLO"
 

Bramy opolskiego Toropolu będą otwarte od g.16:00.
O ile to możliwe prosimy o zaopatrywanie się w bilety w przedsprzedaży oraz o wcześniejsze przybycie do hali, aby uniknąć stania w ewentualnych kolejkach.
 

Bezpośrednio przed imprezą odbędzie się pokazowy trening zimowej dyscypliny łyżwiarskiej ICE CROSS DOWNHILL, która jest widowiskowa i zaliczana do sportów ekstremalnych.
 

Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą ruch samochodowy w okolicy ul. Barlickiego i całej wyspy Pasieka będzie utrudniony, dlatego zalecamy wszystkim zmotoryzowanym o parkowanie pojazdów w wyznaczonych miejscach w centrum miasta.
 

Organizator: Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM
Współorganizator: Stowarzyszenie HOSPICJUM OPOLSKIE
Partnerzy:
MIASTO OPOLE www.opole.pl
WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE www.opolskie.pl
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu www.mosir.opole.pl
Portal Sportowe Opole www.sportoweopole.pl

Zadanie jest współfinansowane przez Województwo Opolskie i Miasto Opole.

 

Wydarzenie na facebooku na: https://www.facebook.com/events/314172395850792/

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności