01.06.2014

XX EDYCJA ERZBERGRODEO ZAKOŃCZONA SUKCESEM WALKERA

01.06.2014
 

Zwycięzcą XX edycji Red Bull Hare Scramble jest po raz drugi Jonny Walker! Gratulacje! W 2012 Walker odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym ekstremalnym wyścigu enduro. A oto pierwsza trójka zwycięzców:

  1. Jonny Walker
  2. Graham Jarvis
  3. Andreas Lettenbichler
     

Przez trzy dni o to najwyższe trofeum walczyło 1500 śmaiłków. Cała impreza rozpoczęła się Prologiem: Iron Road Prologue rozegranym na trasie o długości 13,5 km i szerokości 30m, w którym wystartowało blisko 1500 riderów na wszelakich maszynach: motocyklach, quadach z którch wyłonionych zostało po dwóch dniach 500 najlepszych zawodników.  Następnie tych 500-set śmiałków w czasie czterech godzin zmierzyło się z górą w kamieniołomie pod Eisenerz w Austrii.
 

Do tej pory jedynie Tadek Błażusiak aż pięć razy z rzędu nie miał sobie równych i stawał na pierwszym miejscu na podium. W tym roku Taddy nie zaszczycił nas swoją obecnością na tej spektakularnej imprezie, gdyż szykuje się do kolejnej rundy zawodów X-Games.  W 2011 roku drugim Polakiem zaraz po Błażusiaku, który uplasował się na 19 miejscu był Sebastian Krywult!
 

Podczas tegorocznej edycji niestety do głównego wyścigu dostało się tylko dwóch Polaków, którzy startowali z miejsca 288 z 6. linii - Marcin Rokowski, a z miejsca 454 z 10. linii Hubert Galeski. Marcin Rokowski pokonał 6 z 23 checkpointów, Galeski 5 checkpointów.
 

SZczegółowe wyniki: http://www.erzbergrodeo.at/jart/prj3/erzberg/data/uploads/resultate2014/HareScramble.pdf

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności