22.04.2016

ZAWODY CROSS COUNTRY UATRAKCYJNIĄ WOJSKOWE ŚWIĘTO

22.04.2016
 

Poligon w okolicy Żagania po raz kolejny gościć będzie motocyklistów i kierowców quadów, którzy  rywalizują w ramach III i IV eliminacji Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country. Duża liczba  startujących oznacza zaciętą walkę na trasie, ale emocje wzbudza już sam start, kiedy na jednej linii  staje kilka pojazdów. Impreza organizowana jest w ramach obchodów „Święta 34 Brygady Kawalerii  Pancernej.” 23 i 24 kwietnia zapraszamy do Żagania!
 

Trasę zawodów wytyczono głównie na terenie poligonu. Jest ona na tyle szeroka, by zawodnicy nie  mieli problemów z wyprzedzaniem (to wymóg regulaminowy). Organizatorzy przygotowali pętlę o  długości około 10 km, zawodnicy będą rywalizować w czasie 90 min ‐ wygrywa ten, kto w  wyznaczonym czasie pokona jak największą liczbę okrążeń. Każdy dzień zawodów (sobota i niedziela)  to osobna runda mistrzostw lub pucharu Polski. Organizatorzy spodziewają się świetnej frekwencji,  na starcie stanąć powinno znacznie powyżej 100 kierowców.  Zawody cross country organizowane są w ramach obchodów święta 34 Brygady Kawalerii Pancernej.  Obok uroczystego apelu czy zakończenia sztafety pamięci generała broni Tadeusza Buka przewidziany  jest też festyn. Odwiedzający podziwiać mogą sprzęt wojskowy, brać udział w konkursach a także  obserwować rywalizujących rajdowców.  W sobotę zmagania rozpoczynają się o 10.30  (zakończenie przewidziano na 16.00), zaś w niedzielę  zapraszamy w godzinach 9.00‐14.30. Wjazd na teren poligonu od ulicy Żarskiej, z drogi krajowej  12.  
 

info. prasowa: Grupa 4x4 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności